Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

bez filtra można?


amigo76
 Share

Recommended Posts

Tak jak napisał Mortis, śmiało możesz wlewać, toć nic się nie stanie :P tylko z dodawaniem bakterii startowych poczekaj na uruchomienie filtra ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja używałem do startu bakterii JBLa, ale ponoć najlepsze są Prodibio Biodigest w ampułkach więc ich poszukaj po sklepach akwarystycznych.

Link to comment
Share on other sites

ok.a jakie byś bakteria proponował?

pozJeśli się zdecydujesz na Prodibio Biodigest to zwróć uwagę na kolor ampułki. Jasny kolor ampułki to bakterie bez pożywki natomiast ampułka w takim (moim zdaniem) karmelowym kolorze to bakterie z pożywką. Lepsze będą bez pożywki (jasny kolor ampułki) lub rozważ zakup bakterii Seachem Stability.


Źle się wyraziłem

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
Jeśli się zdecydujesz na Prodibio Biodigest to zwróć uwagę na kolor ampułki. Jasny kolor ampułki to bakterie bez pożywki natomiast ampułka w takim (moim zdaniem) karmelowym kolorze to bakterie z pożywką. Lepsze będą bez pożywki (jasny kolor ampułki)


Chyba zbyt daleko idąca teza.

Prodibio to duża firma francuska i robi cały program preparatów do akwarystyki słodkiej, morskiej po oczka wodne. U nas w Polsce tylko można spotkać wybrane produkty np.

http://erybka.pl/search.php?filter_producer=1291619537&filter_select=filtruj

Zdecydowaną większość preparatów zamyka w jednorazowych ampułkach szklanych i wszystkie są robione ze szkła przyciemnionego.

Tu ich program specyfików dla nas słodkowodnych - wszystkie ampułki są przydymione ( wiesz Mortis jak kosztowna jest zmiana koloru szkła w wannie do topienia szkła)

http://prodibio.com/our-products/freshwater-treatment


Z opisu producenta absolutnie nie wynika by produkował dwa rodzaje ampułek bakterii pod nazwą Biodigest.

Prodibio Biodigest są bakteriami bez pożywki i tylko w przydymionych ampułkach.


Nigdy nie spotkałem w uznanych sklepach akwarystycznych ampułek Biodigest ze szkła bezbarwnego.

Jak spotkam takie zacznę podejrzewać że pochodzą z Chin.:rolleyes:

może to tym razem moja zbyt daleko posunięta teza.

A swoją drogą kto odpowie jak zamykają te ampułki przecież trzeba stopić szkło z zawartością bakterii a szkło topi się od 400C - boro-krzemianowe po 1200 C takie butelkowe:confused:

Typowa ampułka zastrzyku ma taką długą szyjkę a Biodigest z obu stron piecze palnik.

sorki wyszło OT nie odpowiadajcie:D

Link to comment
Share on other sites

A ja się spotkałem właśnie z takimi ampułkami. Kupowałem same bakterie i fiolka była jasna, później zmieniałem akwarium i poszedłem kupić znowu te same bakterie. Sprzedawca podając mi je do ręki zauważyłem, że folia jest ciemna więc zapytałem o kolor czemu taki ciemny gdyż wcześniej miałem ampułki o jasnej barwie, sprzedawca odczytał na tykturowym opakowaniu, że jest to pożywka dla bakterii.

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem
A ja się spotkałem właśnie z takimi ampułkami. Kupowałem same bakterie i fiolka była jasna, później zmieniałem akwarium i poszedłem kupić znowu te same bakterie. Sprzedawca podając mi je do ręki zauważyłem, że folia jest ciemna więc zapytałem o kolor czemu taki ciemny gdyż wcześniej miałem ampułki o jasnej barwie, sprzedawca odczytał na tykturowym opakowaniu, że jest to pożywka dla bakterii.


Karolu, a nie masz czasem na myśli produktu: Prodibio StopAmmo ?

Bo ja się w sklepach akwarystycznych spotkałem właśnie z tym produktem i on jest faktycznie w kolorze karmelkowym.

Ewentualnie BioTrace z tym, że to jest sama pożywka bez bakterii, którego stosowanie producent zaleca właśnie razem z Biodigest - ale w tym przypadku kolor mi nie pasuje ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • bobasxx
   Jest i akwarium 😄 W czterech chłopa było co dźwigać. 🤭   W przyszłym tygodniu ma być tło więc będzie co robić 😉
  • Andrzej Głuszyca
   Ale pamiętajmy , że Helmety przede wszystkim jedzą okrzemki. I pewnie stąd ich leniwe zachowanie.
  • husi
   Akwarium 540l a helmetów 12-15 sztuk (było 20 ale kilka padło)
  • Andrzej Głuszyca
   @Bartek_De Bartku...ktoś powie , że po odkręceniu węża może kapać woda . Wedy na wszelki wypadek można po zamknięciu zaworka nakręcać zaślepkę z uszczelką choćby taką jak na zdjęciu poniżej. Jest to zaślepka z uszczelką i można ją nakręcać i odkręcać palcami bez kombinacji kombinerkami itp. Jej cena to 3.75:)  A średnice różne bo od 3/8 cala poprzez 1/2, 1/4 itd. aż do  4 cali. 
  • Bartek_De
   @Andrzej Głuszyca najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie👍A jeśli kolega ma baterię montowaną na zlewie (stojącą) to wystarczy wymienić zaworek pod zlewem na taki https://allegro.pl/oferta/zawor-trojnik-combi-1-2-3-8-3-4-pralka-zmywarka-11412311927 lub jak napisał @pulpet dokręcić trójnik i drugi zaworek.
  • Capricorn39
   Witam serdecznie,  Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku 😀, akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz  
  • Andrzej Głuszyca
   Jeżeli masz w kuchni baterię montowaną jak na rysunku to kupujesz trójnik z  przedłużką. Przedłużkę i zawór do ściany a na to baterię.  Jak kiedyś nie będziesz chciał tego używać  to wracasz do   stanu pierwotnego. Tak miałem kiedyś zrobione do zmywarki.    
  • Nath_147
   https://allegro.pl/oferta/cellfast-przylacze-uniwersalne-z-adapterem-12771730916 Na perlatorze jest tulejka, po jej odkręceniu będziesz pasujący gwint do twojej baterii.
  • triamond
   Krany teraz wyglądają na metalowe, ale takie nie są... (tworzywo + powłoka udająca chromowanie ? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu). Jak część ruchoma kranu była pod ciśnieniem (mam ciągłą podmianę), to zrobiła się w końcu mała dziurka i sikało delikatnie na ścianę. Miałem tak samo w innym kranie, gdzie sitko było trochę przypchane. Teraz mam tak:  Dziurawa część odkręcona i woda podłączona bezpośrednio do części nieruchomej kranu. Tam jest zwykły gwint 3/4. Taki kran. Szukałem tej przejściówki w domu, ale niestety nie znalazłem...  Kupiłem ją na portalu aukcyjnym. W necie dostępna jest tutaj (taką miałem): https://www.sklep.pge.com.pl/adapter-m24x1-12-p-286.html Jeśli będziesz szukał jakiejś alternatywy, to ważny jest też skok gwintu - 1 mm. Powodzenia!
  • KapitanCzysty
   Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.