Jump to content

FRONTOSA.PL Tanganyika & Malawi Cichlids Boutique


Krzysztof.M
 Share

Recommended Posts

Krzysztof.M

Serdecznie Witamy Forumowiczów oraz Użytkowników Forum Klubu Malawi,


Jesteśmy małą rodzinna firmą, która idzie przez życie z akwarystyką już prawie 15 lat jednak od pewnego czasu jesteśmy zafascynowani pielęgnicami tanganickimi oraz malawijskimi, które są uważane za najciekawsze oraz najpiękniejsze ryby hodowane w akwariach.

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jak połączyć naszą pasje z biznesem w taki sposób, aby nie ucierpiały na tym sprzedawane ryby.

Organizując nasz "fishroom" staraliśmy się zapewnić rybom najlepsze z możliwych warunków, aby mogły bez stresu odbyć kwarantannę przed dalszą podróżą do hobbysty, który je kupił.

Nasza firma to około 20.000L wody w zbiornikach od 450L do 1050L wyposażonych w bardzo wydajną, indywidualną filtracje typu panele zewnętrzne oraz SUMPY.

Każdy zbiornik posiada grzałkę oraz oświetlenie typu LED.


Parametry fizyko-chemiczne naszej wody kranowej są następujące:


Odczyn – 7,7pH

Twardość ogólna 266mg/CaCO3 / 14.904 [°n]

Twardość węglanowa 160mg/CaCO3 / 8,9650 [°n]

Stężenie azotanów 2,72mg/l

Stężenie azotynów <0,010mg/l

Przewodność elektryczna właściwa (25 °C) – 646µS/cm


Ryby są przyzwyczajone do cotygodniowej podmiany wody w ilości 30%

Nasze ryby karmimy 3 razy dziennie urozmaiconymi pokarmami następujących firm OSI, Aquatic Nature oraz wybranymi pokarmami firm JBL, Tropical, Sera, Tetra, Ichthyo Trophic.

Raz lub czasami dwa razy w tygodniu podajemy witaminy firmy Sera Fishtamin.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pielęgnic malawijskich pokolenia F1 z hodowli Aquahaus-Gaus oraz firmy ISABI w zakresie sprzedaży pielęgnic tanganickich z odłowu (WF).

Przygotowaliśmy dla klubowiczów oraz użytkowników forum Klubu Malawi szereg promocji na ryby oraz pokarmy firmy Aquatic Nature które przedstawimy wkrótce.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego naszą firmę.


PREZENTACJA FIRMY FILMPozdrawiamy

Załoga Frontosa.pl

 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Krzysztof.M
Witam.

Myślę, że współpraca wpłynie korzystnie na obie strony :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.Taki jest plan;)

Dziękujemy i pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ładnie, czyściutko, ale wybór ryb z Malawii ubogi , chyba nie widziałem nic z bardzo popularnej u nas mbuny .


Życzę powodzenia i czekam na ofertę z cennikiem :)

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Tak na pierwszy rzut oka to trochę bałaganu w nazewnictwie ryb, ale rozumiem, że przedstawiane informacje muszą być zbieżne z tymi, które Wam przesyła hodowla.


Kolejna sprawa - zakładam, że jesteście legalnie działającym przedsiębiorcą na obszarze RP. Jeśli tak to ceny powinny być skalkulowane w walucie w jakiej sprzedajecie ryby i powinny uwzględniać podatek VAT czyli być pełne i końcowe (nabywcę interesuje cena jaką ma zapłacić za rybę, a zmuszanie do samodzielnego obliczania ceny jest delikatnie mówiąc mało profesjonalne - w przypadku wątpliwości odsyłam do ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, która wyraźnie określa jak powinna być przedstawiana cena.

Link to comment
Share on other sites

Krzysztof.M

Oferta handlowa w aktualnej promocji będzie przedstawiana w walucie € netto + należy doliczyć 8%VAT

Cena końcowa zależy od aktualnego kursu walut wg. NBP na dzień poprzedzający zapłatę za ryby.

Istnieje również możliwość zapłaty w € bo i tacy klienci się zdarzają.


Jeśli interesuje Cie oferta poza promocją zapraszam pod poniższy link tam są ceny policzone w PLN BRUTTO


http://frontosa.pl/pielegnice-malawijskie-c-306.htmlDla kogoś kto chce kupić ryby w promocji nie będzie stanowiło większego problemu policzenie sobie interesującej ceny.

Zwłaszcza że promocje uważam za bardzo atrakcyjną.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

Jeśli interesuje Cie oferta poza promocją zapraszam pod poniższy link tam są ceny policzone w PLN BRUTTO


http://frontosa.pl/pielegnice-malawijskie-c-306.htmlDla kogoś kto chce kupić ryby w promocji nie będzie stanowiło większego problemu policzenie sobie interesującej ceny.

Zwłaszcza że promocje uważam za bardzo atrakcyjną.Ja na stronie nawet bez promocji widzę ceny podane w euro.

Nie widzę problemu aby w kolejnej kolumnie wpisać formułę obliczającą wartość w złotówkach łącznie z VAT. Dla mnie jest to oznaka czystego lenistwa nie mogąc poświęcić dla wygody klienta tych 10 minut. Jest to promocja ograniczona czasowo i na pewno kurs Euro nie zmieni się w tak znaczący sposób.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..pierwsze wrażenia bardzo fajne. Zawsze to nowe źródło dla nas i nowa alternatywa zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
  • Piotr775
  • przemo-h
   @Vrzechupułapka na pewno dobra rzecz, ale osobiście też polecam łapanie ręką. Kwestia treningu i złapiesz co chcesz. Karm zawsze z ręki, karm podczas podmian, czy ogólnie podczas grzebania, gdy ryby się stresują. Będą wtedy ją kojarzyć z czymś dobrym, czyli wyżerką. Na te najbardziej uparte jest jeszcze taki myk😉 Przykrywasz taką siatką norę, w której siedzi ryba i czekasz. Można też wykurzyć czymkolwiek, jeśli jest dostęp do tej nory z drugiej strony. Tym sposobem łapane są ryby w jeziorze. Oczka mogły by być większe, ale też działa. 
  • pulpet
   Chyba niewieścieje na starość, bo przybity nudą długich jesiennych wieczorów poczułem potrzebę przemalowania wnętrza akwarium😁. No i  meble poprzestawiałem  trochę.   Było Jest A poważnie, moduły i tło, które wykonałem około rok temu nie do końca zdały egzamin. Pojawiły się pęknięcia i odpryski. Nieliczne, ale nie chciałem czekać na więcej i postanowiłem trochę to poprawić. Usunąłem niepewne elementy zaprawy i całość pokryłem żywicą epoksydowa i piaskiem. Udało się uniknąć malowania. Trochę eksperymentowałem, praktycznie każdy element jest robiony trochę inaczej. Cześć jest posmarowana żywicą i obsypana piaskiem, część malowana żywicą wymieszaną wcześniej z piaskiem. Używałem też piasków o różnych odcieniach  i różnej średnicy. Mam w planach dwa duże zbiorniki, do których dekoracje będę robił sam. Więc miałem okazję poćwiczyć. Pomoczy się to wszystko trochę, porośnie glonem i będę wiedział, jaki wariant najbardziej mi odpowiada i taki zastosuję robiąc dużo większe projekty. Zbiornik byl pozbawiony dekoracji przez dwa tygodnie, więc bez problemu pozbyłem się nadmiarów przychówku. Wyłowiłem 17 podrośniętych rdzawych, takich 3-5 cm. Rój drobiazgu został skutecznie wyjedzony przez dorosłe ryby. Na chwilę spokój będzie.  Do tego łatwo było przeprowadzić inwentaryzację ilościową i wielkościową.  Parę ryb trafiło do siatki i zostało dokładnie zmierzone. Więc bez żadnych tam orientacyjnie, na oko, pi razy drzwi i około wiem jak liczna jest obsada i kto ma ile wzrostu. Acei 2/6 Panowie 15 cm dominujący i 12 cm Panie 10-11 cm   Maingano 2/5 Panowie 12 i 11 cm, brak dominanta Panie 7-8,5 cm Trzy sztuki przychówku 2,5-4 cm. Nie dały się zjeść przy braku dekoracji więc zostały.   Rdzawe 2/6 Panowie 12 i 11,5 cm brak dominanta Panie 6,5-7,5 cm   Saulosi 5/8? 4 panowie 10-11 cm i jeden ok. 7cm przychówek.  Dwa samce zdecydowanie dominujące. .Dwa albo 3 do redukcji. Panie 3 szt ok. 7 cm z pierwszych zarybień i pięć szt. ok. 4 cm dopuszczone niedawno. Hodowiec zaglądał pod ogon i jest pewny że dziewczyny, ja nie do końca. Zobaczymy co wyrośnie. Ogólnie jedyne ryby, które mi się eliminują. Co jakiś czas panienki dostają szału i uśmiercają jedną z koleżanek.   2 Nimbochromis Livingstoni 15 i 13 cm. Miały eliminować narybek eliminują.granulat. Oba do wydania. Nowa aranżacja wymaga jeszcze poprawek i dopieszczenia. Na razie z browarkiem w ręku patrzę i kontemplacji się oddaję. Będą przeróbki i kręcenie elementami, bo nie jestem zadowolony. Dojdą glony. Światło też lipa, bo padła mi belka oświetleniowa i świeci coś tam z cmentarzyska rupieci w piwnicy.  Nowe światło Made in @Bartek_De & @aurban6 czeka na mnie w Polsce i zostanie zamontowane niebawem. Zobaczę jak to wyjdzie. Albo pomaluje jeszcze raz.  I dorobię inne moduły. A co mi tam 😁.
  • makok
   Trochę zagęściłem i dodałem parę kolorów, bo lubię mieć opcje, a miałem wolne miejsca podłączenia. Wyszło zacnie. Całość spróbuję upchnąć w belkę 160cm.
  • aurban6
   3mam kciuki i kibicuje. Jedna uwaga pomyśl co z wilgocią w lampie bo napewno będzie mokro. Ledy spoko nie ma problemu ale co z pozostałą elektroniką. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Nie mam jeszcze fish roomu, dopiero kiedyś w nowej chacie. Czytałem że piszczenie rozwiązują stosowne rezystory. nm-tech.pl zdaje się coś takiego mówił na którymś filmie. I tak je kupić muszę, więc zbadam sprawę. Wolałbym wszystko mieć w lampie i wjechać tylko kabelkiem powera, bo mam 48 kanałów PWM + 8 sekcji zasilania 🤣. Będzie się działo. Raczej jedyne co wywalę na zewnątrz to zasilacz(e).   No teraz jakoś to wygląda i jest porządek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.