Jump to content

Witam ! 120x40x40 Saulosi


Djego978
 Share

Recommended Posts

Witam na początek to może byś się przedstawił jak to robią inni w tym dziale ;)...A tak poza tym nic nie napisałeś o samym zbiorniku oświetleniu jak i o filtracji w nim,piszesz miesiąc po starcie(jakie parametry masz jeśli je mierzyłeś oczywiście)a co do akwarium to trochę że tak powiem klimat garażowy bez obrazy oczywiście urazić nie chciałem,zapewne z opisu posta planujesz obsadę z Pseudotropheus saulosi to musiałbyś poszukać kamieni np otoczaki,serpentynt,piaskowiec itd na składzie w postaci brył(ogólnie według gustu) i ułożyć np dwa gruzowiska po bokach baniaka...najlepiej zajrzyj sobie do galerii http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?c=40 może znajdziesz inspiracje na poprawę aranżacji ;) Ps.popraw linka bo już nie widać fotki twojego baniaka

Link to comment
Share on other sites

Mi link działa więc nie wiem o co chodzi spróbuj jeszcze raz jak nie to wstawię nowy. Opis baniaka: styropian , bialy piach kwarcowy 1mm, kamienie : czarny łupek ( ułożony nieco inaczej niż proponujesz foto.) Filtr zew. Jbl e901 300 litrów, wewnętrzny nie pamiętam dokładnie, wiem tyle że max 100l. Grzalka 150W z termostatem , napowietrzacz lampy 2x30W biała i Niebieska. Piszesz ze styl garażowy , a przecież zdjęcie Ci się nie ładuje. .. wut? Nie obrażam się właśnie o takie proste informacje mi chodziło dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Piszesz ze styl garażowy , a przecież zdjęcie Ci się nie ładuje. .. wut?


Działało na początku i twój baniak widziałem,teraz już nie działa...a co do stylu garażowego ;) to tak jak tobie pisałem poszukałbym innych kamieni i to zmienił ale jak ci się podoba takie ustawienie to ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Jest nowy link i nowe informacje , mi sie to podoba i jeśli nie będzie to przeszkadzać mieszkańcom mojego Malawi to chciałbym to tak zostawić :)

Link to comment
Share on other sites

Jest nowy link i nowe informacje , mi sie to podoba i jeśli nie będzie to przeszkadzać mieszkańcom mojego Malawi to chciałbym to tak zostawić :)

No jasne jeśli tobie się podoba to tak zostaw,jedynie to zakryj ten sprzęt tj grzałkę,filterek wysokim kamieniem ,nikt ci na siłę nie karze nic zmieniać,pytałeś o rady co dodać,zabrać,zmienić więc dałem ci tylko propozycję ;)

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
co dodać zabrać z mojego pierwszego malawi , jest miesiąc po starcie i rybki są już zamówione u chodowcy. Piszcie :)

]Ja tam wszystko widzę i jak autorowi się podoba to mnie tym bardziej ale czepnę się tego powyżej cytowanego.

Rozumiem że miałeś lub masz jeszcze stare akwarium ( funkcjonujące czy nie) z dalszych wyciskań z ciebie info wiemy o JBL e901 - co tam siedzi i czy przełożyłeś coś ze starej filtracji czy to stary cały e901 czy też sklep-nówka.

Dążę do wyjaśnienia czy ten miesiąc czekania to był start biologii, przełożenie starej działającej czy też nie masz żadnych testów wody i nic nie wiesz o stanie baniaka a chcesz wpuszczać ryby.

Potrzebne wyniki pomiarów testami kropelkowymi raczej JBLa a nie badziewiastymi takich parametrów choć.


pH z zakresu 7,4-9

NO2

NO3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.