Skocz do zawartości

Projekt inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium działa i ma się dobrze,robię jednak co kilka tygodni podmiany w ilości około 30%,parametry NO3 i PO4 mam niskie,ale okrzemków się nie pozbyłem.Skały są na bieżąco oczyszczane przez ślimaki,ale piasek rudy.Co jakiś czas wyławiam zabitą rybę choć zbytnio agresji nie widzę.Młodych ryb też nie przybywa,tylko jedna sztuka przeżyła i doczekała się kilku cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem małe przemeblowanie,usunąłem środkową wyspę,przegrzebałem piasek i zrobiłem podmianę około 30%. Zawsze przed podmianą przegrzebuję piasek dzięki czemu jest on cały czas czysty. Wstawiam jedną fotkę i będzie filmik jeszcze.IMG_20170604_105515.thumb.jpg.95d99d8eed9df4ced92e0eb5b28d906a.jpg

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mała aktualizacja,filmik niskiej jakości,ale jak uda mi się zrobić lepszy to go podmienię.Ryby sporo już podrosły,mnóstwo młodzieży po szczelinach się kryje.Chyba za dużo karmię bo co tydzień muszę robić podmiany po 40% by utrzymać NO3-20.Z klarownością wody też nie jest najlepiej,ale częściowo to wina pompy cyrkulacyjnej bo jak ją wyłączę to jest dużo lepiej,ale za to zalegają odchody ryb.Od kilku dni zauważyłem,że nad kaseciakiem fruwa mnóstwo jakichś muszek lub malutkich komarów,nigdy wcześniej tego nie widziałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Purolite.Regenerowałem go miesiąc temu,w baniaku mam NO3-20 i tyle samo puszcza Purolite,jutro regeneracja.Przypuszczam,że PO4  też będzie wysokie,ale nie wiem jakie bo mi się testy do Hanny skończyły a test PO4 z JBL nie wiadomo co pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym poprawić filtrację mechaniczną,pływa mi mnóstwo "śmieci "w akwarium i nie mogę się ich pozbyć,Macie jakieś pomysły ? Doczytałem,że mogę mieć za duże otwory wlotowe w kaseciaku lub za duży obieg ? Kaseciak jest w jednym rogu a baniak długi na 220cm.

Edytowane przez inmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, inmar napisał:

Chciałbym poprawić filtrację mechaniczną,pływa mi mnóstwo "śmieci "w akwarium i nie mogę się ich pozbyć,Macie jakieś pomysły ?

...z tego co pamiętam (?) to masz chyba filtrację narurową. Ja jak miałem podobny problem a mając filtrację mechaniczną zrobioną z AC2000 to po prostu zmniejszyłem  wylot wody do 1/3 jego możliwości. U mnie to pomogło...Miałem po prostu zbyt mocną cyrkulację. Oczywiście nie jest to receptą na Twoje problemy..ale może warto  temu się przyjrzeć?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.