Skocz do zawartości

Filtracja 300l HW + Circulator


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

..kubeł OK. Cirkulator z dużą i gęstą gąbką ale daj 2000.


Nie mogę się z Tobą Andrzeju zgodzić co do gęstej gąbki. Ostatnio zmieniłem na gęstą w cyrkulatorze 1500 i cyrkulacja się zmieniła bo mechaniak zaczął słabo dmuchać. Najbardziej pasowała mi jednak oryginalna gąbka z aquael turbo 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z Tobą Andrzeju zgodzić co do gęstej gąbki. Ostatnio zmieniłem na gęstą w cyrkulatorze 1500 i cyrkulacja się zmieniła bo mechaniak zaczął słabo dmuchać. Najbardziej pasowała mi jednak oryginalna gąbka z aquael turbo 1500.


..ostatnio często słyszę takie opinie i powiem ,że kiedyś sam się z tym spotkałem;) Ale przyczyna takiego zatykania i spowolnienia jego pracy jest prozaiczna. To jest wielkość gąbki. Ja używam tej bardzo gęstej ale jej rozmiar to 19cmx10cm. Kiedyś zauważyłem ,że właśnie taka duża spokojnie daje radę od podmiany do podmiany cotygodniowej . I do takiego akwa jak kolegi dałbym jednak spokojnie 2000 a uniknie też spowolnienia pracy cirkulatora.

-- dołączony post:

Najbardziej pasowała mi jednak oryginalna gąbka z aquael turbo 1500.


..w filtrze ta gęstość oryginalnej gąbki jest ok. Dlatego ,że odchody z gąbki przelatują do ceramiki i tam zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ostatnio często słyszę takie opinie i powiem ,że kiedyś sam się z tym spotkałem;) Ale przyczyna takiego zatykania i spowolnienia jego pracy jest prozaiczna. To jest wielkość gąbki. Ja używam tej bardzo gęstej ale jej rozmiar to 19cmx10cm. Kiedyś zauważyłem ,że właśnie taka duża spokojnie daje radę od podmiany do podmiany cotygodniowej . I do takiego akwa jak kolegi dałbym jednak spokojnie 2000 a uniknie też spowolnienia pracy cirkulatora.

-- dołączony post:



..w filtrze ta gęstość oryginalnej gąbki jest ok. Dlatego ,że odchody z gąbki przelatują do ceramiki i tam zostają.



Skoro to jest filtr mechaniczny to i tak odchody nigdzie się nie zatrzymają, część będzie na gąbce a reszta w jej okolicy. Natomiast zgodzę się co do gęstości gąbki jako prefiltr do biologa, przy żadszych gąbkach będzie syf spływał do kubła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest filtr mechaniczny to i tak odchody nigdzie się nie zatrzymają, część będzie na gąbce a reszta w jej okolicy.


...jeżeli to odnosi się do cyrkulatora z gąbką ( czyli w naszym wydaniu filtra mechanicznego ) to wiadomo,że on nie zassie z dna odchodów. Ale w miarę poprawnie działająca cyrkulacja zepchnie odchody w stronę gąbki gdzie następnie zalegają w rowkach ( chyba ,że ich nie ma na gąbce) i stąd używam bardzo gęstej i dużej aby w ciągu tygodnia mi się nie zapchała spowalniając przepływ wody. Wiadomo ,że nie wszystko do niej trafi a spora część będzie zalegać gdzieś w rogu.


Ale jeżeli odnosi się to do filtra Aquael 2000 turbo to jak pisałem wyżej oryginalnie jest tam rzadka gąbka a odchody przelatują do modułu z ceramiką i tam poddają się procesom.


Ale jakby nie było to przy takiej dużej i bardzo gęstej nie zauważam spowolnienia przepływu. Pewnie minimalny jest ale nie na tyle żebym to zauważył. A dowodem na to jest to ,że łamie mi lustro wody na całej długości nawet pod koniec tygodnia czyli przed podmianką.


Być może też przyczyną tego jest to ,że u mnie nie spowalnia ( przez zapychanie gąbki) jest fakt ,że mam po tej samej stronie zasys do kubełka i filtr mechaniczny i wtedy odchody jakby dzielą się w ten sposób ,że część wpada w gąbkę a część w prefiltr modułowy eheim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Być może też przyczyną tego jest to ,że u mnie nie spowalnia ( przez zapychanie gąbki) jest fakt ,że mam po tej samej stronie zasys do kubełka i filtr mechaniczny i wtedy odchody jakby dzielą się w ten sposób ,że część wpada w gąbkę a część w prefiltr modułowy eheim .



A skoro jesteśmy już przy prefiltrach, to eheim modułowy, który posiadasz jako prefiltr sprawdza i w kuble większego syfu niema? Wart jest zakupu? i czy będzie pasował na rurkę ssącą HW 302. Bo z tego co kojarzę to,to też posiadasz taki filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy już przy prefiltrach, to eheim modułowy, który posiadasz jako prefiltr sprawdza i w kuble większego syfu niema? Wart jest zakupu? i czy będzie pasował na rurkę ssącą HW 302. Bo z tego co kojarzę to,to też posiadasz taki filtr


...prefiltr bardzo dobrze się sprawdza .Ja przy nim do kubełka zaglądam raz na pół roku ale to tylko po to aby wzrokowo się upewnić ,że wszystko jest ok. Gdybym sugerował się parametrami typu NO2 i NO3 to jeszcze długo bym tam nie zaglądał. W modułach oryginalnie jest okrągła , rzadka gąbka. Ja zamiast tej gąbki wkładam watę akwarystyczną w bardzo dużej ilości. Efekt jest taki ,że woda jest kryształ. Watę zmieniam raz na 1.5-2 miesiące.

Czy będzie pasował do HW-302 tego nie wiem bo ja mam NCV-1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.