Skocz do zawartości

Aquell Multikani 800


thomas77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki filtr wystarczy do 112 litrowego szkła jako biolog? dziś pływa tam 20 małych pyszczków za jakieś 2 tygodnie zostanie 10 szt docelowo ,wewnętrzny mam aquell turbo 650.

Chodzi o taki jak w tej aukcji:

FILTR ZEWNĘTRZNY AQUAEL MULTIKANI 800 + GRATISY (5479755896) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/54/79/75/58/5479755896@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@54/79/75/58@@AMEPARAM@@5479755896



do dostania na giełdzie za ok90zł i w tej cenie lub niewiele większej to znajdę lepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kup kubeł HW 302. Koszt takiego filtra to 150 zł. Jest cichy, prosty w obsłudze. Ludzie użytkują po parę lat i nikt nie wspomina o awaryjności. Masz trzy kosze na złoża, przepływ 1000l/l na godz, oczywiście spadnie ten przepływ po włożeniu medii filtracyjnych ale na 112 spokojnie wystarczy jako biolog. Wadą jest wyjmowanie koszyków podczas czyszczenia. Trzeba je łapać po obu stronach rączek by nie popekały te rączki, gdy wyjmujemy kosze musisz wylać wodę z kubła by kosze się nie zassały. Ogólnie w tym filtrze nic nie rób na siłę, zatrzaski na głowicy też trzeba w odpowiedniej kolejności otwierać. Jeśli podejdzie z do tego spokojnie to filtr będzie służył długo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświerzę temat: kupiłem w tym tygodniu filtr używany od kolegi co sprzedawał cały zestaw z akwarium 112l który pracował w nim,skoro dawał radę to pytanie czy aby nie za mocny ? filtr to


taki jak ten w linku na aukcji ja dałem za niego 50zł z ceramiką w środku,i mam dwa pudełka węgiel aktywny i torf które są na zapas bo do malawi raczej nie będą .


Tetra EX600 PLUS External Filter (5719888976) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img18.allegroimg.pl/photos/400x300/57/19/88/89/5719888976@@AMEPARAM@@18@@AMEPARAM@@57/19/88/89@@AMEPARAM@@5719888976



takie coś mam ja ,i nie wiem czy zakładać bo na razie daje radę wewnętrzny aquel turbo 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zakładać bo na razie daje radę wewnętrzny aquel turbo 650


...będzie zdecydowanie lepszy jako biolog. A w akwa zyskasz trochę miejsca. Za silny nie będzie biorąc jeszcze pod uwagę ,że wkłady spowolnią przepływ. A z Aquela możesz zrobić cyrkulator ewentualnie przerobić na mechanika dodając gęstą gąbkę bez modułu który tam jest. Przynajmniej masz teraz wiele kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.