Jump to content

akwarium 100x40x50 - obsada Labidochromis

Bykster
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Dzięki pomocy dobrych ludzi z forum postawiłem nowe akwarium 100x40x50. Za jakieś 3 tygodnie, po zamknięciu cyklu azotowego będę wpuszczał rybki. Ostatnio miałem okazję podziwiać hodowlę rodziny Fuljer w Bytca na Słowacji. Bardzo spodobały i się dwa gatunki z rodziny Labidochromis:

1. Labidochromis caeruleus Yellow - http://www.akvariumonline.sk/labidochromis/5867-labidochromis-caeruleus-yellow.html

2. Labidochromis hongi sweden - http://www.akvariumonline.sk/labidochromis/5869-labidochromis-hongi-sweden.html

Chciałbym poznać Wasze zdanie czy hodowla obu gatunków w akwarium nie zakończy się katastrofą. Myślałem o 1+3 yellow, 1+3 hongi

Pozdrawiam.

Witaj.

Oba gatunki są za duże do Twojego akwarium, a po drugie Yellow jest mięsożerny, a Hongi typowy roślinożerca o agresywnym usposobieniu i mógłby bardzo męczyć Yellow.

Do Twojego akwarium polecałbym Saulosi z żółtymi samicami i pięknym samcem i może Maingano lub Chisumulae, pyszczaki rdzawy. Musisz szukać trochę mniejszych rybek do 200 l

Chciałbym coś innego niż saulosi, bardziej zależy mi na hongi. Czy wraz z nimi (np. 1+3) mógłbym jeszcze dorzucić jakiś gatunek?

Pomyśl tak, masz do wyboru jednego ładnego samca Hongi z przeciętnymi samicami a po drugiej stronie pięknego samca Saulosi z równie cudnymi samicami. Mi odpowiada opcja nr 2. Wiem, że są popularne ale warte hodowli dla początkującego malawisty

Post_Mortem

Dobrze Ci Kolega Mortis radzi. Przy takim litrażu jesteś dość mocno ograniczony jeśli chodzi o obsadę, a ta zaproponowana powyżej przez Mortisa będzie optymalna w Twoim przypadku.

harisimi

Poza tym hongi i yellow to inna dieta.

Jeśli miałbym się zdecydować to na gatunek z wymienionych to yellow 1+5. Ewentualnie jako drugi dałbym również jedno samcowo wszystkożernego sprengerae 1+4.

• 4 weeks later...

Mam pytanie. Czy nie będzie problemu jeżeli wpuszczę najpierw 10 yellow'ków a np. po miesiącu 10 sprengerae?

W hodowli jest problem z dostępnością sprengerae, obecnie są yellowki. Na sprengerae trzeba będzie czekać około miesiąc.

Czy może zaproponujecie inny gatunek za sprengerae aby pasowały do yellow?

Post_Mortem

Najlepiej jest wpuszczać wszystkie razy jednocześnie, ale w tym przypadku według mnie warto poczekać i już nie kombinować z obsadą.

Ja na Twoim miejscu wpuściłbym teraz L. caeruleus, a za miesiąc I. sprengerae.

• Dziękuję 1