Skocz do zawartości

Wymuszony start Kado


kado

Rekomendowane odpowiedzi


Ważne by kado zareagował na czas i jak mu pisałem - zdążył.



Piasek od Crav już w akwa. Jest go ze dwa razy więcej niż miałem wcześniej...Przy okazji obejrzałem sobie jego predatory - niezłe klocki :) Wymieniłem 20% wody, wyczyściłem filtr i jutro wieczorem zrobię pomiar, bo dopiero wtedy wrócę z pracy. Ciekawe co wyjdzie z tym amoniakiem, wg. testu JBL było 0.4 przed podmianką i wsypaniem piachu. Jak coś byłoby nie tak, to doszedł mi jeszcze Kordon AmQuel. Uzdatniacze się przydadzą na dolewkę do kranówy na podmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dosypaniu piachu z akwa Crav


..przenosząc piach z innego akwa możesz tez przenieść patogeny. I żeby było śmieszniej to one w tamtym akwa są nieszkodliwe natomiast w Twoim czy też innym mogą ( ale nie muszą ) się rozwijać. Ja wiem i rozumiem Andrzeju ,że robiłeś to bo byłeś nijako przymuszony . I w takim przypadku na pewno warto. Ale jeżeli miałbym przenosić piach tylko dlatego żeby było szybciej to bym postawił na cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym wszystkim wygląda zachowanie ryb ?

rybki w porządku , nie ocierają się , zajadają , kopulują ... nie widzę żadnych negatywnych skutków .... tyle, ze pomimo wszystkich moich zabiegów biologia jeszcze ani drgnęła skoro nadal pokazuje w wodzie amoniak ok. 0.4 , pomimo, że minął już 8 dzień....czyli tylko te uzdatniacze się przydają do kranówy, bo robią ją znośną dla ryb i wraz z podmiankami utrzymują amoniak na akceptowalnym poziomie


..przenosząc piach z innego akwa możesz tez przenieść patogeny. I żeby było śmieszniej to one w tamtym akwa są nieszkodliwe natomiast w Twoim czy też innym mogą ( ale nie muszą ) się rozwijać.


mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle rozumie sytuacje, ale kado nie miał za bardzo czasu bo ryby już wpuścił wiec tu raczej nie było zbytnio wyjścia


...dlatego właśnie napisałem

-- dołączony post:

Ja wiem i rozumiem Andrzeju ,że robiłeś to bo byłeś nijako przymuszony . I w takim przypadku na pewno warto.


:)

-- dołączony post:

..może Cię zmyliło ,że użyłem imienia Kado czyli Andrzej. Takie jak moje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze pomimo wszystkich moich zabiegów biologia jeszcze ani drgnęła skoro nadal pokazuje w wodzie amoniak ok. 0.4 ,
Wydaje mi się że po wlaniu tej "chemii" mogłeś zamieszać w testach które nie koniecznie teraz mierzą to co powinny. Najważniejsze że ryby mają się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że po wlaniu tej "chemii" mogłeś zamieszać w testach które nie koniecznie teraz mierzą to co powinny. Najważniejsze że ryby mają się dobrze.


sam nie wiem, co o tym myśleć, chociaż moim zdaniem test na amoniak nie powinien przekłamywać na plus , jak juz to bardziej na minus z powodu dodawania uzdatniacza który ponoć zbija amoniak, dodawany do kranówy na podmianki, a robię robię je co dwa dni ok. 20% póki nie ruszy biologia ... gdyby coś ruszyło amoniak powinien spadać ..... ale tak jak napisałeś, najwazniejsze, że z rybkami ok. i mam nadzieję, że nic się nie wydarzy złego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.