Jump to content

korzeń-jakie drzewo


amigo76
 Share

Recommended Posts

witam

wiem,że do biotopu malawi zbytnio nie nadaje się korzeń ,ale jeżeli już to istnieje jakiś specjalny rodzaj drzewa? i jak go przygotować?dzięki

poz

Link to comment
Share on other sites

Jeśli kupisz ten korzeń w sklepie to radzę go jednak wcześniej wymoczyć. U mnie przestały barwić wodę po około trzech miesiącach. Spróbuj poszukać gdzieś na portalach aukcyjnych. Sam kupowałem takie, które były wcześniej w krewetkarium. Nie dość, że nie barwiły wody, to dodatkowo od razu tonęły.

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi bardziej o nasz rodzime jeziora,mam dojście do miejsc gdzie są zatopione korzenie.

taki korzenek byłby dobry>

Link to comment
Share on other sites

Dobre tez są korzenie klonu , nie barwią na bank wody. Ostatnio pisałem z kolesiem z Niemcowni i widziałem u niego ( i nie tylko) świetne aranże z dodatkami może nie korzeni ale patyków. Super efekt naturalności takiej jakby prądy wodne naniosły patyki (gałęzie) na kamienie. Zapytałem go jakiego drzewo itd. odpisał byle nie było iglaste i koniecznie mega , mega wysuszone. Oczywiście trzeba je żeby nie wypłyneły zamocować w kamieniach itp.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że dobrym pomysłem będzie drewno wyciągnięte ze zbiorników wodnych, które swoje już tam odleżakowało. Nie powinno już bawić wody i oddawać garbników itp, bo co miało oddać to już oddało. Zastosowałem ostatnio nawet prawdopodobnie sosnę (resztki czerwonawej kory) i zero problemów. Obserowałem tylko kilka dni w piwnicy czy nie zacznie puszczać żywicy, ale jest suche. Dobre będą takie puste w środku mocno wyerodowane przez wodę kłody itp.

Link to comment
Share on other sites

Na sucho, może nawet trochę dłużej czekało już nie pamiętam. od końca sierpnia jest w akwa. Jak nie masz pewności czy dacz radę ocenić to może lepiej faktycznie kupić jak tu doradzano o ile to są sprawdzone gatunki. Ja nie kupuję więc nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.