Skocz do zawartości

Malawian - hodowla pielęgnic afrykańskich


MALAWIAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.11.2016 o 12:35, MALAWIAN napisał:

Witam , jestem osiągalny pod tel. lub FB mail cały czas , także zapraszam do kontaktu.

Coś jednak z tym kontaktem jest nie tak. Pisałem na PW, mail i dzwoniłem. Wszystko milczy. Ofertę trzeba złożyć  do 16.11, a kontaktu brak. Żeby złożyć ofertę, muszę znać ceny. W ofercie Cichlidenstadl są samice Copadichromis geertsi Gome. Chciałbym wiedzieć w jakiej są cenie i czy nadal są? Czy w ogóle wyjazd jest aktualny?

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w antwerpii w centrum pielegnic afrykanskich i gdy spytalem sie wlasciciela o generacje jego rybek zrobil duze oczy. Powiedzial ze jego ryby nie sa modyfikowane genetycznie i jedyne co ma wplyw na ich wybarwienie to rodzaj pokarmu ale w chwili obecnej nie ma juz mowy o F1 tylko by odliczal bardziej w dziesiatkach. Podobno od 10lat jest scisly zakaz odlawiania ryb z jeziora od 10 lat.

Skoro FW/F0 to ryby z odlowu a F1 pierwszy narybek a od 10 lat (wedlug niego) nie mozna odlawiac to jak to jest z oznaczeniami naprawde?

W internecie nigdzie nie naktnalem sie na artykul o zakazie wiec czyzby to byla taka gadka dla ciemnych klientow zeby kupili rybki ze wspanialej hodowli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest część prawdy. Zakaz dotyczy Narodowego Parku Jeziora Malawi. On obejmuje tylko część jeziora i też pewnie są wyjątki. Ze specjalnym pozwoleniem odłów jest możliwy (w celach badawczych...naukowych). Na całej reszcie powierzchni jeziora nie ma takich ograniczeń. Hodowca z Anterapii nie chciał się pewnie przyznać, że ma ryby niepewnej czystości i pochodzenia.

Obejrzyj to:

 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

To jest część prawdy. Zakaz dotyczy Narodowego Parku Jeziora Malawi. On obejmuje tylko część jeziora i też pewnie są wyjątki. Ze specjalnym pozwoleniem odłów jest możliwy (w celach badawczych...naukowych). Na całej reszcie powierzchni jeziora nie ma takich ograniczeń. Hodowca z Anterapii nie chciał się pewnie przyznać, że ma ryby niepewnej czystości i pochodzenia.

Obejrzyj to:

 

Fajny filmik - biedne rybki. Nigdy bym takiej nie kupil z odlowu. Ile to zwierze musi przejsc zeby potem bogaty akwarysta ja zdobyl. 

Teraz przynajmniej wiem ze jak mi ktos zacznie pociskac jais kit to nie ma pojecia albo nie chce powiedziec skad ma rybki. Dzieki za wytlumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Martin_1980 napisał:

Dzis bylem w antwerpii w centrum pielegnic afrykanskich i gdy spytalem sie wlasciciela o generacje jego rybek zrobil duze oczy. Powiedzial ze jego ryby nie sa modyfikowane genetycznie i jedyne co ma wplyw na ich wybarwienie to rodzaj pokarmu ale w chwili obecnej nie ma juz mowy o F1 tylko by odliczal bardziej w dziesiatkach. Podobno od 10lat jest scisly zakaz odlawiania ryb z jeziora od 10 lat.

Skoro FW/F0 to ryby z odlowu a F1 pierwszy narybek a od 10 lat (wedlug niego) nie mozna odlawiac to jak to jest z oznaczeniami naprawde?

W internecie nigdzie nie naktnalem sie na artykul o zakazie wiec czyzby to byla taka gadka dla ciemnych klientow zeby kupili rybki ze wspanialej hodowli?

 

 

Glownym dostawca Malawi jest http://www.vissercichlids.nl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie. Antwerps Cichliden Center zaopatruje sie u ruinemansa. JEdna z najwiekszych firm akwarystycznych na swiecie. Hodowla i dystrybucja ryb na masowa skale.

 

sorry, nie zaskoczylem na poczatku. Myslalem ze chodzilo ci o acc

Edytowane przez Martin_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.