Skocz do zawartości

Cześć


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego zbiornika Malawi. Jest co prawda mały ale mam nadzieję, że na dobry start OK. Zbiornik 112 l. Pływają tylko 2+6 saulosi coral. Filtr zewnętrzny JBL e901. Ph 8.0. Dziś dokupiłem pompe cyrkulacyjną VP-102. No właśnie i nie wiem czy to dobry pomysł bo albo nie wiem jak ją ustawić albo jest za mocna. Z jednego rogu (krótszego) mam wylot z filtra a z drugiego skierowaną pod skosem jakby pompę. Czy ewentualnie mogę prosić Was o sugestie? Zbiornik mam 3 miesiące, zdążyło mi się wykluć kilka maleństw. Dzięki.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 ma 3000l na godzinę a 102 ma 5000l na godzinę. Różnica nie jest jakoś straszna. Teraz mam kupiona 5000l do morskiego l. Na Twoim miejscu bym zostawił skierował wylot do góry co da lepsze natlenienie wody, a za kilka tyg i tak obrosnie glonami i zwolni ;)

ewentualnie możesz owinąć wata tapicerka co Ci będzie ładnie czyscilo z drobinek w wodzie i tez zwolni :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki. Zamieniam na 101.


Robert. Zamiast falownika pomyśl o cyrkulatorze Aquael 500 lub 1000. Może to być nawet filtr Aquael 500 lub 1000 ale bez modułu a z gęstą gąbką. Taki filtr czy cyrkulator ma tę przewagę nad falownikiem ,że możesz regulować przepływ i jednocześnie jest filtrem wewnętrznym. Gdybyś miał silniejszy zewnętrzny to by mogło się obyć bez falownika czy cyrkulatora.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast falownika pomyśl o cyrkulatorze Aquael 500 lub 1000. Może to być nawet filtr Aquael 500 lub 1000 ale bez modułu a z gęstą gąbką. Taki filtr czy cyrkulator ma tę przewagę nad falownikiem ,że możesz regulować przepływ i jednocześnie jest filtrem wewnętrznym. Gdybyś miał silniejszy zewnętrzny to by mogło się obyć bez falownika czy cyrkulatora.


No fakt cyrkulator by mu starczył,ale szkoda mu zabierać miejsce w akwarium z racji tego że kolega ma tylko 112l akwarium,jeszcze wydaje mi się że trochę kamieni za dużo ma a to już i tak mu zabrało miejsce ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska. Wielkie dzięki za pomoc. Tak myślałem, że za dużo tych kamulów tam wsadziłem. Wywalam trochę i zobaczę jak się sprawuje ten falownik. Mam też chyba 500 albo nawet 1000 Aquaela z poprzedniego akwarium to też sprawdzę. A co do większego zbiornika już wygospodarowałem miejsce i na jesieni będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.