Skocz do zawartości

Taśma led RGB - pytanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem za darmo oświetlenie tego typu (wygląda identycznie) :

OŚWIETLENIE AKWARIUM LED RGB 20 KOLORÓW PILOT 60CM (5004465421) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/50/04/46/54/5004465421@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@50/04/46/54@@AMEPARAM@@5004465421

Jest to listwa rgb, jednakże mogę tylko zmieniac kolory z tych dostępnych na pilocie oraz rozjasniac/sciemniac je,a chciałbym mieć możliwość wybrania własnego i dobrać natężenie każdego koloru. Co potrzebuje ? Jak to wykonać ? Niestety nie mam pojęcia jak przerobić ten zestaw. Najbardziej zależy mi na wypowiedziach osób posiadających tego typu oświetlnie.

Nie jest to żadna reklama dla tych ,którzy lubią szukać dziury w całym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam aktualnie posiadam to samo oświetlenie w baniaku,lecz tak jak ty mam do tego pilota,i nie myślałem nad tym żeby to przerabiać bo według mnie trochę za słabo świeci,ja akurat chciałem mieć taki półmrok w baniaku więc mi to odpowiada,ale przymierzam się niedługo do modułów led białych zimnych i niebieskich które zamierzam podłączyć do ściemniacza manualnego żeby móc sterować jasnością/ściemnianiem według moich upodobań,a oświetlenie w tubie zastosuje jako nocne-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz przerabiać, ten sterownik daje Ci taką możliwość.

Służą do tego klawisze DIY i strzałki.



Kolega ma rację choć podejrzewam że autor ma jednak pilota IR24 a nie IR44 ( ilość przycisków) bo chyba sam by wpadł na pomysł i nacisnął na któryś z tych DIY.


Jeśli nie masz pilota z przyciskami DIY to zamień na taki zestaw i podłącz identycznie jak dotychczas ale musisz wymienić i sterownik i pilota


STEROWNIK KONTROLER LED RGB PILOT IR 44 PRZYCISKI (5564401953) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/55/64/40/19/5564401953@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@55/64/40/19@@AMEPARAM@@5564401953




i nie jest to koszt nawet zbliżony do TC420.

Fakt że nie świeci to mocno a i zapewne nie długo z racji wilgoci. Chyba każdy musi przejść w światełkach przez taśmy zanim trafi do modułów lub power ledów.:D chyba że czyta uważnie forum KM:D


Można jeszcze kombinować z 2x lub nawet 3x taśma z takim rozgałężnikiem wtedy świeci dostatecznie.


ROZDZIELACZ RGB rozgałęźnik na 2 taśmy LED złączka (5388592841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/53/88/59/28/5388592841@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@53/88/59/28@@AMEPARAM@@5388592841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielke dzięki za pomoc. Dostałem to za darmo ,więc nic nie stracone. Chętnie bym i zrobił oświetlenie RGB według twojego projektu Deccorativo,ale nie dość,że czasu mało to i jeszcze moje zdolności manualne są beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielke dzięki za pomoc. Dostałem to za darmo ,więc nic nie stracone. Chętnie bym i zrobił oświetlenie RGB według twojego projektu Deccorativo,ale nie dość,że czasu mało to i jeszcze moje zdolności manualne są beznadziejne.


A może pomyśl o modułach led barwy białej zimnej+moduł led niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.