Jump to content

obsada 600 l


duńczyk
 Share

Recommended Posts

Witam

po długiej przerwie wracam do akwarystyki ( a tu inny świat )

Mam pytanie związane z obsadą proszę o pomoc w doborze.

Moja propozycja to:

- Aulonocara Nyasse 1+3

- Aulonocara Fire Red 1+3

- Aulonocara Hansbaenschi 1+3

- Labidochromis caeruleus ( yellow ) 1+3

- Pseudotropheus saulosi ( coral ) 2+6

- melanochromis maingano 1+3

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Napisz jaki masz rozmiar szkła. No I czy myszą być w obsadzie tzw sztuczne ryby, czyli te które stworzył człowiek a nie natura ;-) ?

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Wymiary akwa to 170/60/60

Generalnie nie muszą to tylko moja pierwsza sugestia.

-- dołączony post:

Planuję kontrolowane przerybienie - więc może to będzie dodatkowa wskazówka.

Dwa filtry kubeł ( 2000l/h ) plus wewnętrzny , grzałka przepływowa , oświetlenie to cztery świetlówki sterowane procesorem ( pozostałóść z solanki brata ) wystrój wapień filipiński.

Link to comment
Share on other sites

krzysiutoja

Witam proponuje zrezygnować z jednego gat aulonocara w to miejsce dałbym np protomelas taeniolatus namalenje zrezygnowałbym z pseudotropheus coral chyba tylko dla tego że nigdy nie widziałem takich które by mi się spodobały te prawdziwe bardziej mi się podobają Fajny zbiornik na samą non mbuna , nie namawiam tylko sugeruje;) Pozdrawiam i powodzenia w hodowli

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

harisimi

Kontrolowane przerybienie to coś z czym walczę wiec nic takiego ci nie zaproponuje ale cis ci zaproponuje jeśli mi napiszesz czy podobają Ci się roślinożerne Labeotropheus.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

harisimi

To zależy czy będzie to 28 ryb wielkości saulosi czy Labeotropheus. Różnica jest ogromna. Dam Ci 2 propozycje oderwane od Twoich 28 ryb a uwzględniające proporcje ryb. Jedno pytanko na koniec abym nie tworzył fikcji. Gdzie zamierzasz kupować ryby ?

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Witam

W pierwszym założeniu przyjąłem obsadę 1 ryba na 15l wody.

Pyski wpuszczę małe więc dopiero po pewnym czasie odróżnię samce od samic i wtedy dokonam ewentualnej selekcji dopasowując ilość samic w haremie.

Rybki mam zamiar kupić od hodowcy z Kęt ewentualnie popatrzę jeszcze na Krakowskiej giełdzie ale do giełdy podchodzę raczej z nieufnością.

Jeżeli posiadasz jakieś dobre namiary do zakupu w okolicach Krakowa będę wdzięczny.

-- dołączony post:

witam

docelowo planuję obsadę około 40 sztuk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.