Jump to content

112l małe ale zawsze


thomas77
 Share

Recommended Posts

thomas77

Witam chcę się pochwalić koniecznością minimalna na jaką teraz mogę sobie pozwolić czyli akwarium profilowane 112l .Zalane około 2 tygodnie temu ,dodane bakterie na start tropicala BactoActiv ,parametry sprawdzone dziś testami jbl paskowymi i są ok parametry.Myślę co trzymać w tym zbiorniku (wiem ze za małe,sam miałem 6lat 240l i zwariowałem i sprzedałem) kupić saulosi 1+4,sprengerare 1+3(4) ? podrośnięte haremiki ;) czy może saulosi i yellow 1+3 lub jak zawsze na start dawałem tym co pomagałem zakładać po 5 szt maluszków saulosi,socolofi,yellow i maingano czekać z rok aż dorosną i wtedy myśleć co i jak .


Filtr chodzi jako mechanik Aquel Turbo 650 ,zewnętrzny się dopiero rozglądam za jakimś :wink:

1ea843586214789bm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

...jeżeli mogę coś doradzić. Nie będę tu pisał o wielkości i ilości ryb do niego bo sam dobrze wiesz co i jak:) Ale gdybyś dał czarne tło, świetlówkę Power Glo zacienioną na końcach a do tego obsadę Saulosi 1+5/6 byłoby pięknie. Żółte rybki w ciemnych klimatach. Ale to już kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

thomas77

Tło chyba tak zrobię ,świetlówki mam chyba aqua marine glo z przodu i sun z tyłu (chyba zamienię miejscami) już nie pamiętam a pudełka mam w garażu .I tak myślę je zastąpić paskami led w obudowach hermetycznych .Boję się wizyty u znajomego co hurtowo sprzedaje pyszczaki w Wieliczce bo dostanę mętliku głowy jak ujrzę co niektóre okazy:DEDIT:Tom już przestudiowałem większość tematów na ten temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Jeszcze w sierpniu wstawię nową propozycję.


...cześć Tomku! Propozycje Twoje są fajne. Ja podałem pod kątem mojego gustu:) Po prostu lubię ciemne klimaty z kontrastami. Ale zaznaczyłem ,że jest to kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

tom77

:D Cześć Andrzeju.

Nie jestem wrogiem Saulosi. Zdaję sobie sprawę, że większość Małolitrażowych Malawistów je wybierze. Ale chciałem zaznaczyć, że nie są na nie skazani.

Osobiście lubię np "zamszową" urodę (nie nękanych agresywnym towarzystwem) Pseudotropheus sp. "elongatus spot". Ale to już tylko moje prywatne zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Nie jestem wrogiem Saulosi. Zdaję sobie sprawę, że większość Małolitrażowych Malawistów je wybierze. Ale chciałem zaznaczyć, że nie są na nie skazani....zgadzam się z Tobą Tomku!

Link to comment
Share on other sites

MatiK

Hmm, piszesz, że hodowałeś już pyszczaki, że przestudiowałeś większość tematów odnośnie obsady, a nadal chcesz wciskać więcej niż jeden gatunek do takiego zbiorniczka?

Link to comment
Share on other sites

thomas77

Bo widzisz kolego szanowny MatiK widziało się różne rzeczy w życiu i to co książki piszą czasem nijak ma się do rzeczywistości;) widziałem akwaria hurtowników którzy w 80l rozmnażali kilka gatunków ryb z jeziora malawi a kamieni poukładanych w tarasy kamienne było więcej niż rybek i jakoś się mnożyły ....ale to temat rzeka więc koryta nie zawracajmy :cool:

Link to comment
Share on other sites

@thomas77 mocny argument ^^ Jeżeli ja widziałem akwaria ludzi ,które miały po 50 l i też się ryby mnożyły to oznacza,że miały niesamowite warunki ,czy starały się przetrwać ?

Musisz się zastanowić czy chcesz być miłośnikiem ryb z tego biotopu, czy przysłowiowym Trzymaczem który wpakował 30 ryb do 112 l i się mnożą więc mają najlepsze warunki jakie mogą mieć.

EOT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.