Jump to content

7 dni po zmianie aranżacji - zielone glony


lewiatan1989
 Share

Recommended Posts

lewiatan1989

Dzień dobry Wszystkim.

dokładnie dziś mija 7 dni od zmiany aranżacji w moim akwarium. Przed zmianą miałem w akwarium łupki i raczej za wiele sie z nimi nie działo oczywiście miejscami porastały mchem ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Teraz natomiast mam w akwarium wapienie i koralowce. Zmianę przeprowadziłem możliwie bez boleśnie dla parametrów i biologii w akwarium bo spuściłem tylko 35-40% wody. No i po 7 dniach zaczęło się wszystko zielenić. Powiedzcie co to za glony oraz czy powinienem z nimi walczyć oraz w jaki sposób.

Zaznaczę że podmiany około 20-30 procent robię raz w tygodniu, wszystkie parametry w normie. Oświetlenie: T8 30 W Juwel colour lite 11tyś K, T8 day light hailea 6500K

IMG_20150802_200602.jpg

IMG_20150802_200546.jpg

IMG_20150802_200539.jpg

Link to comment
Share on other sites

pablojogi

zielony glon bardzo pożądany w Malawi także super, zazdraszczam:-)

Link to comment
Share on other sites

egon44

Tak jak kolega pablojogi pisze zielony glon jest pożądany w Malawi jako naturalny pokarm dla pysków,osobiście sam bym chciał mieć taki,ja bym zostawił jak jest :)

Link to comment
Share on other sites

lewiatan1989

No dobra chyba mnie przekonaliście zostawie tak i zobaczę z czasem co z tego będzie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guban88

Niedawno miałem tak 2gujy95.jpg . Czyż nie pięknie ? Nie walcz z tym niech się rozwija a może być tak że trochę zaniknie jak u mnie. Już nie mam tak intensywnych jak na tym zdjęciu ;)
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Guban88

Wiesz nie do końca wiadomo. Można tak powiedzieć że to dało połączenie "atramentu" z NGBC i tak pisałem wcześniej ale właśnie NGBC ograniczyło podmianki wody do raz na miecha co mogło się przyczynić to zbicia krzemianów w akwarium bo całą pożywkę okrzemki zużyły i zginęły na rzecz zielonych ;) Może być tak że to atrament zbija i dzięki temu właśnie szybko znikły u mnie.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

lewiatan1989

Guban88 stosujesz u siebie NGBC? Z jakim efektem ? Jakie parametry przy jakiej częstotliwości podmian?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.