Skocz do zawartości

Witam klubowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:)

Od jakiegoś czasu czytam forum i postanowiłem się przywitać wreszcie.

Mój baniak 150x50x50 szyba 11mm, jest on wiekowy który kupiłem za grosze od znajomego, chodź ma liczne ryski to i tak się skusiłem dla dobra pysi żeby się nie gniotły w 112l, baniak przystosowany do sumpa lecz kiedyś zdemontuje komin. Pólke pod akwarium sam robiłem z kantówek 10x5cm z castoramy (stelaż na około z 7 podporami na wszelki wypadek) + płyty meblowe.

Pokrywa też własnej roboty z paneli ściennych+ oświetlenie 3 metry taśmy led zasilanej zasilaczem atx:).


W baniaku pływa: 2 yellow, 5 johanni, 1 maingano, 2 prawdopodobnie rdzawe i 8 metriaclima red, + 1 zbrojnik, 2 military helmet i gietkoząb cętkowany.

Podłoże jak na razie to teraso które leżało w domu ale raczej wymienię, kamienie piaskowce.

Fitry: mechanik NBF-1200, biolog hw303-b (na razie 1.5kg ceramiki i 1kg zeolit)


Dodaje jedno starsze zdjęcie na którym nie widać połowy:/


To chyba wszystko jak na razie, jeśli macie jakieś uwagi to z miła chęcią wysłucham:)

Pozdrawiam:)

post-16281-14695723227283_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwsze co mi się rzuca w oczy to te kable,grzałki itd nie wygląda to estetycznie(daj je w rogi),proponuje tło czarne z spienionego pcv,Druga sprawa to piasek zamiast żwirku,pyszczki go potrzebują do czyszczenia skrzeli,przesiewają też go w poszukiwaniu pokarmu.Trzecia sprawa to proponuje dać kamienie serpentynit(kamienie moga byc inne,kwestia gustu)przy czarnym tle dają uroku temu baniakowi,co do obsady to lepiej wybrać 3/4 gatunki w haremach ale to juz niech się inni wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, napisałeś, że jakiś już czas czytasz forum, a z tego co zrobiłeś wynika, że chyba nie bardzo zagłębiłeś się w tą lekturę.... Zbrojnik, Giętkoząb? To chyba nie Malawi... Podłoże wymień koniecznie, egon44 już Ci to zresztą napisał. Na tło może być czarne pcv, ale może być też coś, co imituje skałę, kamienie daj jakie Ci się podobają, ale niech to będą bryły, tak żeby razem stworzyły coś na obraz gruzowiska bo to co zrobiłeś wygląda bardzo sztucznie. Ciekaw też jestem, ile wytrzyma Twoja pokrywa w zetknięciu z nieustającą wilgocią. Mam nadzieję, że nie uraziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś:) jestem otwarty na każde komentarze nawet te mniej przyjemne:)

No akurat te rybki zostały ze zwykłego akwarium a Pysie jakoś nie są nimi zainteresowane i dają im spokój, tło chcę zrobić sam z pianki i pomalować, podłoże będzie wymienione ale dopiero za miesiąc. O pokrywę się nie boję bo woda raczej plastiku nie ruszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później pyski z giętkozęba zrobią sobie posiłek zbrojnik jeszcze ujdzie

chyba nie, raczej on z pyszczaków zrobi sobie pokarm, to nie synodontisy z malawi czy tangi

Dobrze sie składa ze znajoma ma normalne akwa to jej oddam rybke, aby będzie bezpieczna przy gupikach

jw lepiej nie, oddaj go do dużego akwa, a dopiero pokaże swoje piękno. Tak w ogóle pokaż jego zdjęcie, domniemam, że to giętkoząb wielkopłetwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no galerie może odwiedź bo faktycznie twój zbiornik nie wygląda zbyt atrakcyjnie termometr o ile mnie oczy nie mylą masz przyklejony na przedniej szybie? Nie lepiej go gdzieś schować? Zdechła roślinka tez nie poprawia sytuacji :P


Wysłane przy użyciu Taptalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest foto jeszcze ze 112 gdzie miał ok 6cm, teraz ma ok 10:) wtedy jeszcze nie miałem w planach malawi,

jak wiadomo roślinka to sprawka pysi i muszę się jej pozbyć, no macie racje jeśli chodzi o wygląd wnętrza, ale w sumie dopiero się od was uczę:)

post-16281-14695723249654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.