Skocz do zawartości

Pomocy co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem dziś sąsiad mnie zawołał żeby sie pohwalic swoim akwa kture założył 3 dni temu , zachodze do niego i moim oczom ukazał sie widok nie za ciekawy w 60 l miedzy 4 welonkami i dwoma mieczykami pływa sobie Pyszczak Maingano taki ze 4 do 5cm na oko !!!! jak sie zapytałem go kto mu tą rybke doradził to odpowiedział że kupił bo sie dziecią podobała, i co tu teraz zrobić boje sie że zdechnie a jak jakimś cudem przerzyje to te welonki będą miały przesr.. doradziłem mu żeby oddał do sklepu ale niechce tego zrobić powiedział że mi morze oddać i co zrobić ?? moje akwa też świerzo zalane ma dopiero 5 dni co prawda No2 - 0 a NO-3 między 5 a 10 to i tak mam opory pozatym ja mam zamówioną obsade ( narybek taki1,5 cm do 2 cm) i co ja mam zrobić? co radzicie w takiej sytuacji ??

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....namów sąsiada jednak na oddanie tych rybek bo te 60 litrów jest ( będzie) zbyt małe nawet dla 4 weolnek. Niech kupi dzieciom jakieś inne małe i mało wymagające rybki a sprawi im tym przyjemność jednocześnie być może oszczędzając przykrych dla dzieci wrażeń. .. Welonki pewnie przetrwają... Ale warto aby sąsiad najpierw dużo sobie poczytał o tym hobby a potem dokonywał świadomych wyborów czym sprawi dzieciom i sobie wiele miłych wrażeń:) Inaczej zapał minie i nic z tego nie wyjdzie:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje akwa też świerzo zalane ma dopiero 5 dni co prawda No2 - 0 a NO-3 między 5 a 10 to i tak mam opory


Właśnie dlatego, że masz świeżo zalane, masz takie parametry, cykl nawet u Ciebie nie ruszył ;) tak jak koledzy napisali wyżej, uświadom sąsiada, że krzywdzi te zwierzęta, niech odda wszystko, co ma i kupi kilka rybek, które mogą być w takim litrażu, musisz działać! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygarnoł bym tego Maingano ale on wcale nie będzie pasował do mojej obsady Pyszczak Saulosi, pyszczaki Yellow i Pyszczak auratus zwłaszcza tylko 1 osobnik. Albo moge zrobic inaczej wezmę go i wpuszcze do mojego akwa niech se pływa napewno bedzie miał lepsze warunki , a w miedzy czasie zdecyduje co z nim zrobić tylko boje sie skoków parametrów w moim akwa bo raczej krzywdy 2 cm narybkowi nie zrobi jeśli wczesniej go nie oddam a z sąsiadem pogadam i załatwie mu z 10 głupików napewno będą ładniejsze od welonek i litraż jego akwa wmiare będzie co sądzicie o takim rozwiązaniu ??

Edit: a pozatym leje do akwa co 24 h Seachem Stability więc skoki parametrów nie powinny byc jakieś drastyczne czy sie myle bo z tym specyfikiem mam dopiero pierwszy raz doczynienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum był opis Yellow że jego układ trawienny jest przystosowany do jedzenia typowo mięsnego. Poparty wynikami badań naukowych. W takim razie różnica w karmieniu Auratusa i Yellow jest spora. Oba gatunki przeżyją na pokarmie jaki im zastosujemy ale czy będą dobrze wyglądały i czy jakieś chorubsko im się nie przyplącze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.