Jump to content

Zatrucie


LECHPL
 Share

Recommended Posts

Jako że niema działu debilizm hodowcy pisze tu, od początku. Zrobiłem kamyczki bo wydawało mi się pustawo, jak zwykle CX5, CR65, farby LUXENS, barwniki i wczoraj przy podmianie włożyłem je do akwarium, duże 4 szt. Na początku ryby źle zareagowały, pomyślałem winny stres, po godzinie skapłem się że jest coś nie tak wywaliłem moduły do filtra przepływowego dołożyłem węgiel, zainstalowałem dodatkowy filtr tagże z węglem. Teraz jak na mojej głupocie wyszły ryby, te na których mi zależało najbardziej są martwe, prawie wszystkie mają duże problemy z oddychaniem tz bardzo szybkie poruszanie skrzelami, stoją w miejscu nie jedzą, może ma ktoś pomysł jak im mogę pomóc. Wydaje mi się że winne są barwniki, co prawda używałem ich wcześniej do tła ale zanim zetkneły się z rybami mineło z 5 miesięcy a teraz tydzień.Rozumiem że jesteś zdenerwowany ale nie klnij.

Już wymoderowałem

Kunta

Link to comment
Share on other sites

MALAWI MBUNA WORLD

Jeśli masz w pobliżu znajomego z ustabilizowaną wodą ( najlepiej pyszczakową ), to ruszaj do niego z wiadrem po kilkanaście litrów wody i wpuść tam ryby.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Część ryb wpuściłem do kotnika już wczoraj, nic nie dało mają też problemy ze skrzelami.

Link to comment
Share on other sites

MALAWI MBUNA WORLD

Toksyny zrobiły już swoje.

W takim razie będzie wóz albo przewóz.

Link to comment
Share on other sites

Olobolo

Kur... A ja myślałem o zrobieniu takich modułów. Smutna historia. Stosowałeś to co polecane i mimo to tak wyszło ?

Dzięki takim wpisom coraz mniej entuzjastycznie podchodzę do eksperymentów w Malawi.

Kolejny wątek ku przestrodze. . .

Zachęcam do nie ukrywania takich smutnych faktów, abyśmy się wszyscy czegoś nauczyli.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Zastosowałem zwykłe barwniki z BricoMarche, mogłem kupic niewielkie puszki brązowej i czerwonej farby ale zmyliło mnie to że już nie raz tak robiłem i było git. Napewno czas odegrał tu role trzeba było mi zaczekać z miesiąc a potem jeszcze je trochę wymoczyć, pewnie też za dużo tego władowałem naraz. Ryby jagby lepiej ok połowa jak by doszła do siebie.

Link to comment
Share on other sites

suricade

Możesz wrzucić fotkę tych barwików ? I skład z ulotki.

Przed włożeniem do akwarium warto moczyć moduły przez kilka dni w codziennie zmienianej wodzie .

Link to comment
Share on other sites

To są zwykłe barwniki do farb pokojowych w takich kwadratowych plastikowych buteleczkach może z 50 ml nie mają nawet etykiety, chemia aż w oczy szczypie. Może potem dam rade ze zdjęciem, teraz najlepsze, ryby dochodzą do siebie dyszą może z 3 szt powstawały nawet te które leżały już na boku. Niestety straciłem 4 szt w tym moje ulubione ok 9 cm dwa samce Fire Fish. Właśnie moczenia zabrakło, zawsze kiedy coś robiłem to był czas na odparowanie, moczenie a teraz jak bym miał jakieś zaćmienie zapomniałem o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Ale niedawno małemu z rodziny pękła szyba, żeby nierozklejać całego akwarim nakleiłem na całość szybe ze zrobionym tłem z CR 65 ale malowałem tylko farbami i za 3 dni pływały ryby i wszystko było git.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.