Jump to content

Pęknięte tło


Mortis
 Share

Recommended Posts

Mortis

Dziś przyszło używane tło strukturalne ale w dwóch rogach jest pęknięte. Czy te rogi mam kleić silikonem akwarystycznym czy zwykły wystarczy. A może macie jakieś inne patenty na doklejenie dwóch kawałków?

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..jeżeli jest tylko pęknięte to możesz skleić silikonem akwarystycznym. Ale możesz też od spodu przyłożyć matę żeglarską ( szklaną) utwardzoną żywicą . Ani żywica ani mata szklana nie jest szkodliwa dla ryb o ile dobrze wyschnie. Mata szklana w akwa w kontakcie z wodą nie zachodzi w żadne reakcje. Wiem bo mam taką matę w innym akwarium na całym dnie. Ale chyba najprościej jednak będzie skleić silikonem akwarystycznym .

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Niestety dwa kawałki odpadły i to nawet sporych rozmiarów.


...to jeżeli odpadły i są ubytki to możesz zrobić taj jak pisałem uzupełniając matą i żywicą. A potem możesz pomalować akrylem. Wiem ,że to trochę brzmi dziwnie jak się słyszy o macie szklanej ale chemicznie naprawdę jest bezpieczna. Gorzej gdyby ryby ją skubały .Ale tutaj żywica zabezpieczy przed tym:) Wszystkie te sztuczne ( plastikowe ) tła są tak naprawdę w ten sposób wykonane.

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Andrzeju a jakby to pianką polimerową potraktować. Sklei odpodnięte kawałki i wyjdzie trochę bokiem i powstanie tak jakby dodatkowy modulik. Tło jest 3d więc kawałek pianki nie zepsuje całości. Tylko czy malować wystającą piankę czy poczekać kiedy zajdzie glonem.?

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Tło jest 3d więc kawałek pianki nie zepsuje całości. Tylko czy malować wystającą piankę czy poczekać kiedy zajdzie glonem.?


..to też jest dobry pomysł. Ja bym pomalowałem farbą akrylową chyba ,że ten uzupełniony pianką kawałek nie będzie się rzucał w oczy. A na glony to można czekać i się nie doczekać... Jeżeli będzie to iny kolor jak reszta tła to pomaluj... Tak będzie chyba estetyczniej:) A glony ( o ile będą ) to i tak to kiedyś pokryją.

Link to comment
Share on other sites

Mortis

W jednym miejscu by się nie rzucało w oczy bo kamieniem można by przysłona ćwiczenia ale z drugiej kawałek to na łączeniu odpadł i to by było bardzo widoczne, czyli trzeba malować. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.