Jump to content

Pęknięte tło

Mortis
 Share

Recommended Posts

Mortis

Dziś przyszło używane tło strukturalne ale w dwóch rogach jest pęknięte. Czy te rogi mam kleić silikonem akwarystycznym czy zwykły wystarczy. A może macie jakieś inne patenty na doklejenie dwóch kawałków?

Andrzej Głuszyca

..jeżeli jest tylko pęknięte to możesz skleić silikonem akwarystycznym. Ale możesz też od spodu przyłożyć matę żeglarską ( szklaną) utwardzoną żywicą . Ani żywica ani mata szklana nie jest szkodliwa dla ryb o ile dobrze wyschnie. Mata szklana w akwa w kontakcie z wodą nie zachodzi w żadne reakcje. Wiem bo mam taką matę w innym akwarium na całym dnie. Ale chyba najprościej jednak będzie skleić silikonem akwarystycznym .

• Dziękuję 1

Andrzej Głuszyca
Niestety dwa kawałki odpadły i to nawet sporych rozmiarów.

...to jeżeli odpadły i są ubytki to możesz zrobić taj jak pisałem uzupełniając matą i żywicą. A potem możesz pomalować akrylem. Wiem ,że to trochę brzmi dziwnie jak się słyszy o macie szklanej ale chemicznie naprawdę jest bezpieczna. Gorzej gdyby ryby ją skubały .Ale tutaj żywica zabezpieczy przed tym:) Wszystkie te sztuczne ( plastikowe ) tła są tak naprawdę w ten sposób wykonane.

Mortis

Andrzeju a jakby to pianką polimerową potraktować. Sklei odpodnięte kawałki i wyjdzie trochę bokiem i powstanie tak jakby dodatkowy modulik. Tło jest 3d więc kawałek pianki nie zepsuje całości. Tylko czy malować wystającą piankę czy poczekać kiedy zajdzie glonem.?

Andrzej Głuszyca
Tło jest 3d więc kawałek pianki nie zepsuje całości. Tylko czy malować wystającą piankę czy poczekać kiedy zajdzie glonem.?

..to też jest dobry pomysł. Ja bym pomalowałem farbą akrylową chyba ,że ten uzupełniony pianką kawałek nie będzie się rzucał w oczy. A na glony to można czekać i się nie doczekać... Jeżeli będzie to iny kolor jak reszta tła to pomaluj... Tak będzie chyba estetyczniej:) A glony ( o ile będą ) to i tak to kiedyś pokryją.

Mortis

W jednym miejscu by się nie rzucało w oczy bo kamieniem można by przysłona ćwiczenia ale z drugiej kawałek to na łączeniu odpadł i to by było bardzo widoczne, czyli trzeba malować. Dzięki za pomoc.