Jump to content

plany na nowy zbiornik


maćko
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu na forum nowym użytkownikiem ale w związku z planami na odpalenie zbiornika malawi mam wiele pytan. Zaczne od początku. Planuje założyc zbiornik z malawi o wielkosci 150/40/50 jednogatunkowy a konkretnie interesuje mnie pyszczak delfini morii. Ile sztuk moge wprowadzic do takiego zbiornika żeby ryby dobrze sie czuły i rozwijały?? Dodam że chciałbym wpuścić ryby młode koło 5 cm.

Link to comment
Share on other sites

tom77

Miałem kiedyś te ryby (co prawda nie do pełnej dorosłości). Podzielam zdanie eljota, że akwa masz za małe. IMHO minimum to 180cm. I to nawet nie ze względu na rozmiary gatunku. Jest to po prostu ryba bardzo silna i dynamiczna. Nawet jeśli chciałbyś ją wcisnąć do 150cm - to pamiętaj, że pozostałe wymiary zbiornika (40x50cm) masz mniejsze niż standardowe. Myślę, że to powinno Cię ostatecznie przekonać.

Osobiście obsadę oparłbym na Placidochromisach lub grzebacz Lethrinops sp.”red cap” + toniowy Copadichromis. Ale to tylko moje zdanie;)

Życzę akwarystycznego nosa:)

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

Kolego dostałeś alternatywę do tego zbiornika jaki planujesz ja ci dam przeciwstawną alternatywę do tej eljota.


Trzymaj się wybranych ryb bo przepiękne - to moje Cyrtocara moorii Malawi Blue Dolphin

9502209097041579med.jpgale znacznie powiększ zbiornik:D bo rosną bardzo duże tak że można sobie z nimi spojrzeć prosto w oczy. Jak dla mnie te ryby -to majestat Malawi.

Link to comment
Share on other sites

MALAWI MBUNA WORLD

5 cm maluchy mogą jeszcze pływać w takich warunkach - 150 cm.

Są to ryby długowieczne i z wiekiem coraz mocniejsze oraz " charakterne".

Dojrzewają płciowo w wieku 1,5-2 lat.

Mój harem 1+4 pływa w akwarium 170x60x40 i "rybeczki" mierzą ok 15-17 cm.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze macie racje...Nie będe męczył ryb dla swojej fanaberi....szkoda bo to piękne ryby a niestety większego zbiornikajak 150/50/60 nie zmieszcze : (

Link to comment
Share on other sites

Wiem że im większe tym lepsze ale teraz musze sie dobrze zastanowic nad obsadą.

-- dołączony post:

Podobają mi sie też takie czerwone chyba red.... jaki skład mogę wpuścić do takiego baniaka??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.