Skocz do zawartości

Kiedy wpuścić ryby


bialykowalewo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do specjalistów Malawi...

Miesiąc temu zalałem baniak 200l...kamienie serpentynit zielony, podłoże piasek..

dodałem bakterie na start, kilka litrów wody z innego akwarium..

paramerty:

PH ok 9

NO3 ok 15/20

testy zoolka

ostatnio na kamieniach i szybach zaczęły pojawiać się brązowe plamki...co powiieniem teraz zrobić?

Wyczyścić nalot, zmienić trochę wody?

Kiedy moge wpuścić ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dałeś bakterie i wodę z innego akwarium ,to wedle wszelkich prawideł cykl powinien ruszyć. Po upływie miesiąca, to nawet powinien się domknąć.

Niestety testy zooleka nie są zbyt miarodajne, lepiej kup jbl (nie zginą, przydadzą się podczas pomiarów wody w przyszłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego samo no3 niewiele tu powie co i jak. Zaopatrz się też chociaż w test na no2 i zmierz parametry pod tym kątem. Choć faktycznie jak miesiąc temu zalane, dane bakterie i tzw "stara woda" (choć nie wiem w jakiej ilości), to cykl azotowy powinien się zamknąć. Ale dla bezpieczeństwa, jeżeli do tej pory nie robiłeś podmiany to zrób, ok 20-30% Po podmianie zmierz zawartość no2 i no3 w wodzie przed wpuszczeniem ryb. Brązowe plamki to zapewne pierwsze glony, raczej ich nie unikniesz, a walka z nimi to jak walka z wiatrakami ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o cyklu azotowym to Ci odpowie w 100% kiedy wpuścić ryby , a i NO2 non stop 0 ? cykl nie wystartował wgl to jest niemożliwe przy prawidłowym dojrzewaniu akwa ;) Wgl to testy JBL-a przeważają nad zoolekiem więc zmień. Sam ich nie miałem ale wystarczyły mi opinie ludzi żeby zakupić JBL-e.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.