Jump to content

Tabletki NANO-TECH ALGAE CONTROL


miron.dmt
 Share

Recommended Posts

miron.dmt

Witam


Może miał ktoś doczynienia z tabletkami NANO-TECH ALGAE CONTROL.

Tabletki są dedykowane między innymi dla akwa malawi.

Czy zadziałaja na krasnorosty, które są wzasadzie jedynymi glonami w moim akwarium.

Link to comment
Share on other sites

stan

Hmm, w naszym biotopie dbamy o glony (krasnorosty, zielenice) więc wątpię żeby ktoś tu tego używał ;-)

Link to comment
Share on other sites

miron.dmt

Mnie oczywiście krasnorosty nie przeszkadzają, ale od pewnego czasu zaczęły pokazywać się czerwone plamy na kamieciach, tak jakby powstawały ubytki glonów na kamieniach. Zacząłem zastanawiać się nad likwidacją krasnorostów, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

stan

To normalne , u mnie jest to samo. Glony nigdy nie będą takie same przez cały czas to normalne. Nie ma czym się martwić i nie ma co lać tej chemii - szkoda ryb.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
Mnie oczywiście krasnorosty nie przeszkadzają, ale od pewnego czasu zaczęły pokazywać się czerwone plamy na kamieciach, tak jakby powstawały ubytki glonów na kamieniach. Zacząłem zastanawiać się nad likwidacją krasnorostów, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.


Plamiasty charakter zmian na pokrytych glonami kamolach to IMHO oznaka nadchodzącej zmiany w glonowisku akwaryjnym ale nie wiadomo w co pójdzie.


Chyba kolego nie doczytałeś o tych tabletkach Azoo na glony więc wklejam:


UWAGA!!!

Bardzo silna formuła preparatu może szkodzić ślimakom, skorupiakom i roślinom. Tabletki są zalecane tylko do akwariów bez roślin i skorupiaków.


Innowacyjna struktura trójwymiarowych cząstek metalu w kształcie czworonogu rani błony glonów jednokomórkowych niszcząc je.


Rozumiem że zniszczy glony przepływające obok tabletki czyli swobodnie unoszące się w wodzie typu fitoplankton czy "zielona woda" a jak te trójwymiarowe metalowe czworonogi doczłapią się na te kamienie z krasnalami ??? i co to za metal?


Dlaczego kaleczą ślimaki a nie pokaleczą delikatnych skrzeli ryb?


A nawet jeśli niszczą wszystko w koło to co to za biotop Malawi - toż to zatruta Wisła wyjdzie. Zielonych jak u Gubana88 też nie będzie.


Ja dziękuję

Link to comment
Share on other sites

miron.dmt

"deccorativo" o tym wszystkim czytałem dlatego pytam czy ktoś to testował. Skorupiaki czy rośliny mnie nie dotyczą.


Producent również dopisał, że produkt przeznaczony jest właśnie do biotypu malawi, tanganika i wiktoria.Dziękuję wszystkim za wpisy. Jeżeli nikt nie miał z tym doczynienia temat zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.