Skocz do zawartości

Tabletki NANO-TECH ALGAE CONTROL


miron.dmt

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie oczywiście krasnorosty nie przeszkadzają, ale od pewnego czasu zaczęły pokazywać się czerwone plamy na kamieciach, tak jakby powstawały ubytki glonów na kamieniach. Zacząłem zastanawiać się nad likwidacją krasnorostów, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oczywiście krasnorosty nie przeszkadzają, ale od pewnego czasu zaczęły pokazywać się czerwone plamy na kamieciach, tak jakby powstawały ubytki glonów na kamieniach. Zacząłem zastanawiać się nad likwidacją krasnorostów, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.


Plamiasty charakter zmian na pokrytych glonami kamolach to IMHO oznaka nadchodzącej zmiany w glonowisku akwaryjnym ale nie wiadomo w co pójdzie.


Chyba kolego nie doczytałeś o tych tabletkach Azoo na glony więc wklejam:


UWAGA!!!

Bardzo silna formuła preparatu może szkodzić ślimakom, skorupiakom i roślinom. Tabletki są zalecane tylko do akwariów bez roślin i skorupiaków.


Innowacyjna struktura trójwymiarowych cząstek metalu w kształcie czworonogu rani błony glonów jednokomórkowych niszcząc je.


Rozumiem że zniszczy glony przepływające obok tabletki czyli swobodnie unoszące się w wodzie typu fitoplankton czy "zielona woda" a jak te trójwymiarowe metalowe czworonogi doczłapią się na te kamienie z krasnalami ??? i co to za metal?


Dlaczego kaleczą ślimaki a nie pokaleczą delikatnych skrzeli ryb?


A nawet jeśli niszczą wszystko w koło to co to za biotop Malawi - toż to zatruta Wisła wyjdzie. Zielonych jak u Gubana88 też nie będzie.


Ja dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"deccorativo" o tym wszystkim czytałem dlatego pytam czy ktoś to testował. Skorupiaki czy rośliny mnie nie dotyczą.


Producent również dopisał, że produkt przeznaczony jest właśnie do biotypu malawi, tanganika i wiktoria.



Dziękuję wszystkim za wpisy. Jeżeli nikt nie miał z tym doczynienia temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.