Jump to content

Lampa LED 20W SLIM


pietach
 Share

Recommended Posts

pietach

Witam.

Tematyka lekko odmienna bo roślinna ale światło to światło.


Prezentuję lampę na PowerLed 1W/350mA

Projekt i wykonanie własne.

Blachy wycięte laserem, zaginanie prasa CNC.


Lampka przeznaczona do akwarium 40x35x35.(do obejrzenia 21-23 maj na SGGW)

Na zdjęciach testowo nad akwarium 60x30x30.

Diody ułożone w dwa szeregi - dopasowane do zasilacza 32V.

Wiem, że to niezgodne ze sztuką "ledową" i bez dedykowanych driverów stałoprądowych ale dobierając odpowiednio napięcie można się obyć bez driverów.

Ogólnie jest to taki prototyp.

Jak to bywa z prototypami, zawsze wychodzą błędy konstrukcji.

Do poprawy:

- mocowanie nóżek

- dodanie regulacji wysokości

- osłana z plexy od spody w celu zabezpieczenia przed wodą.

- obudowa skręcana na śrubki a nie sklejona na stałe.


Całość wykonana z aluminium.

Powierzchnia oddawania ciepła 37cm2/diodę - pasywnie bez wentylatorów.

Na każdą gałąź prąd około 320-340mA.


Zapraszam do galerii.


0001_zpslv6da0bd.jpg


001_zpsikymqfcs.jpg


001a_zpshx57qsrp.jpg


001b_zpsinxlyzma.jpg


001c_zpsvqtwf0ix.jpg


001d_zpsf7z7o1as.jpg


001e_zpsymuo3kuw.jpg


001f_zpspo2h241k.jpg


001g_zpstrkfl1so.jpg


001h_zpsfidlyszs.jpg


001i_zpsta4uvomr.jpg


001j_zpsxzexddgv.jpg


002_zpsvx5lwibd.jpg


003_zpsfyhy2xp4.jpg


001x_zpsgitieapl.jpg


001y_zpsdxjfabco.jpg


007_zpsf3pnlugy.jpg


006_zpstwfewfdy.jpg


005_zpsqkbprrrj.jpg


009_zpsxnjb5fto.jpg


011_zpsyaiyzxwn.jpg


010_zpsvx4yx6wj.jpg

Link to comment
Share on other sites

eljot

Kaczucha w tym świetle wymiata ale szkoda że szklanice puste ;).

A tak na poważnie profesjonalnie wykonane.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda bardziej profesjonalnie i elegancko niż najbardziej profesjonalne i eleganckie jakie widziałem!!Klasa!Kiedy rusza sprzedaż??;)

Link to comment
Share on other sites

super, a jakie są koszta finalne ?...i jakie byłby ewentualnie do baniaków o długości np. 2 m ?

Link to comment
Share on other sites

pietach
Wygląda bardziej profesjonalnie i elegancko niż najbardziej profesjonalne i eleganckie jakie widziałem!!Klasa!Kiedy rusza sprzedaż??
Może jeszcze w tym roku zarejestruję jakąś działalność.


super, a jakie są koszta finalne ?...i jakie byłby ewentualnie do baniaków o długości np. 2 m ?
Ale dla 2metrowego rośliniaka czy malawi?

Ciężko obecnie oszacować.

Do rośliniaka przyjmuje się w okolicach 0.25-0.4W/litr lub 25-40lm/litr w zależności czy wymagające zielsko czy raczej mniej wymagające.


Przybliżony koszt lampki SLIM 18W (40cm długości) części + obudowa + robocizna 180-200zł

Obecnie mam narysowane w CAD lampkę SLIM o mocy 18W (40cm) oraz 24W (50cm)


Bo na pewno inny będzie koszt dla mocnej lampy w grubej obudowie z radiatorami i wentylatorami.

Dla obudowy gdzie mogę uzyskać zagęszczenie na poziomie 35-40cm2/diodę 1W mozna zrobic pasywnie na samej tylko blasze aluminiowej jako radiator.

Bo na mniejszej obudowie i większym zagęszczeniu diod trzeba już kawałek radiatora lub wentylator.

Link to comment
Share on other sites

pietach

Lampka już w miejscu docelowym.

Prezentuję kilka zdjęć nadesłanych od tej osoby.

Zbiornik 40x35x35 obecnie w fazie zarastania i rozrastania się zielska - tak na szybko w wersji roboczej.

Docelowo zbiorniczek z lampką będzie można obejrzeć na żywo w Warszawie 21-23 maj na SGGW na stoisku pewnej znanej miłośniczki krewetek grin.gif


IMG_20150515_164542_zpsrzzix2ur.jpg


IMG_20150515_164550_zpsws9hurzr.jpg


IMG_20150515_164555_zpshskssxf4.jpg


IMG_20150515_164600_zpstc1xtd57.jpg


IMG_20150515_164627_zpsgzmibtnm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Zaraz (dzień-dwa-trzy) napiszę i opublikuję testową aplikację webową do lampy na bazie tego api. Żeby się każdy mógł pobawić lampką na www.
  • makok
   SunCalc - sunrise, sunset, shadow length, solar eclipse, sun position, sun phase, sun height, sun calculator, sun movement, map, sunlight phases, elevation, Photovoltaic system, Photovoltaic Tu jest piękne miejsce w necie... i jak wspaniale że mają API, ale będzie zabawy... już mi się podoba. 😍 Voila, mamy dane - darmowy dostęp daje do 1000 zapytań miesięcznie, więc update co godzinę zakończy miesiąc z 744 zapytaniami, czyli free: i kilka chwil później...
  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.