Jump to content

Proszę o ocenę pokarmów


mathieu
 Share

Recommended Posts

Witam.

Bardzo proszę o ocenę pokarmów i pomoc w ustaleniu diety.

Zbiornik 200l, obsada:


Metriaclima sp. Membe Deep 1+4

Labidochromis sp. Mbamba 1+4


Pokarmy jakie zakupiłem:


Naturefood premium plant

Naturefood premium color plus

O.S.I Cichlid Flakes

Tropical Spirulina Forte


Czy to wystarczy? No i jak karmić żeby pysie się nie znudziły? :D

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Pokarmów wystarczy dopóki rybki będą młode. Podziel tak by pokarm był podawany 50/50 czyli po połowie mięsnego i roślinnego. Raz w tygodniu głodówka.

Link to comment
Share on other sites

Karmienie dwa razy dziennie, rano i wieczorem:


Poniedziałek - rano: O.S.I. Cichlid Flakes / wieczorem: Tropical Spirulina

Wtorek - rano: NF Premium Color / wieczorem: NF Plant

Środa - rano: Tropical Spirulina / wieczorem: O.S.I Cichlid Flakes

Czwartek - rano: NF Plant / wieczorem: NF Premium Color

Piątek- rano: Tropical Spirulina / wieczorem: O.S.I Cichlid Flakes

Sobota - rano: NF Premium Color / wieczorem: O.S.I Cichlid Flakes

Niedziela - głodówka


Może tak być?;)

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Może być, ja to podszedłem do tego tak, że wieczorem dostają roślinny. To jak z człowiekiem być nie obrzerały się mięsem na noc, wtedy są mniej aktywne i może się tłuszczyk odkładać. Tyle, że to moje takie przemyślenie i niewiem czy to do ryb też się odnosi.

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Ja podobnie jak Kolega kier771 preferuję podawanie rybom pokarmów bardziej lekkostrawnych na wieczór tj. pokarmów uznawanych za "roślinne".

Jedyne do czego bym się przyczepił w powyższym harmonogramie posiłków to do tego, że w okresie weekendowym masz dość długą przerwę w karmieniu pokarmami uznawanymi za "roślinne" (spirulinę podajesz w piątek rano, a następnie w poniedziałek wieczór). Rozważ drobną modyfikację, tak aby w sobotę w menu znalazł się pokarm "roślinny". Nie wiem jaki masz rozkład dnia, ale ja osobiście wolałbym zrobić głodówkę rybkom w którymś dniu powszednim, żeby w niedzielę móc się na spokojnie delektować widokiem karmionych rybek ;-)

I jeszcze jedna kwestia - gdy będziesz w przyszłości kupował pokarm NF to proponuję NF Cichlid Plant zamiast NF Plant.

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Też lubię popatrzeć jak rybki przeprowadzają konsumpcję i taka niedziela jest fajnym dniem by poobserwować dłużej jak uganiają się za lepszymi kąskiem. Temu poniedziałek jest dniem bez posiłku. W przyszłości będziesz i tak kombinował z mrożonkami.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedna kwestia - gdy będziesz w przyszłości kupował pokarm NF to proponuję NF Cichlid Plant zamiast NF Plant.


Dokładnie taki pokarm mam, jakoś to przeoczyłem. :)


Dzięki bardzo za Wasze rady, przestawię tak plan żeby wieczorem ryby dostawały pokarmy roślinne. Głodówkę też zrobię w tygodniu, faktycznie wolny dzień jest idealny żeby popatrzeć na szamiące pysie. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.