Skocz do zawartości

200l - może tak być?


mathieu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium zalane, czeka na mieszkańców. Tak to wygląda:

http://forum.klub-malawi.pl/malawi-200l-drugie-podejscie-t25296.html?p=317084#post317084


Wymarzyłem sobie, że będą tam pływać:


Pseudotropheus saulosi 1+4

Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef 1+4


Tak jak do Saulosi nie ma wątpliwości, to co z Harą? Może być w takim zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec faktycznie wygląda fajnie ale z samicą już trochę gorzej niestety. :( W przypadku Hary samica też wygląda ładnie.

Jeżeli faktycznie Hara się nie nada, myślałem też o Labidochromis sp. Mbamba, samiec bardzo ładny, a samiczki nie są tak typowo szare. ;)


No ale na pierwszym miejscu jest Hara więc czekam też na inne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz śmiało trzymać harę. To jest pyszczak średniej wielkości i w takim układzie jak pisałeś 1+4 z saulosi 1+4 może być. Podobne samce i ładne samice ma też Labidochromis chisumulae chizumulu. Jest mniejszy od hary.


Nie mnie oceniać czy Hara nadaje się do takiego zbiornika gdyż za krótko siedzę w Malawi ale na chłopski rozum jeśli dorasta do 13 cm i jest uważana za agresywną mbunę to akwarium o tych wymiarach będzie skąpym domkiem. Natomiast moje zdanie laika co do Chisumulae podchodzi kolorystycznie do Saulosi więc czy warto trzymać dwa podobne samce? (Swój post jeśli chodzi o Chisumulae opieram jedynie na zdjęciach więc co do koloru mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chisumulae podchodzi kolorystycznie do Saulosi więc czy warto trzymać dwa podobne samce?


Nie wiem, gdzie widzisz podobieństwo chisumulae do saulosi. Samiec chisumulae jest biały, jak hara i chinyankwazi, a samice białe do perłowego.

Kolega niestety nie podał wymiarów dna, ale i tak uważam, że dwa samce w takim akwarium obiorą odpowiednio duże rewiry, a różnica w wielkości między nimi nie jest duża. Zastanowiłbym się, czy aż 4 samice to nie za dużo. Samice też potrafią się tłuc między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam chyba problem z odróżnianiem odcieni. Hara też nie jest typowo biała bo przechodzi w błękit. U mnie raz jest biała jak śnieg innym razem błękitno/niebieska. Nawet zamieściłem post o kolorze Hary i nikt nie był w stanie określić koloru gdyż u samców się zmienia jak wcześniej pisałem. W Chisumulae właśnie widzę błękit/niebieski jak i pasy w pionie podobnie jak u Saulosi. Kształt ciała jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lepszy by był któryś z tych mniejszych rodzajów pyszczaka, ale myślę, że z harą możesz spróbować. Zanim osiągnie te 13cm. może Ci się wszystko pozmieniać, włącznie z wielkością akwarium ;)

-- dołączony post:

Ja to mam chyba problem z odróżnianiem odcieni. Hara też nie jest typowo biała bo przechodzi w błękit. U mnie raz jest biała jak śnieg innym razem błękitno/niebieska. Nawet zamieściłem post o kolorze Hary i nikt nie był w stanie określić koloru gdyż u samców się zmienia jak wcześniej pisałem. W Chisumulae właśnie widzę błękit/niebieski jak i pasy w pionie podobnie jak u Saulosi. Kształt ciała jest inny.


Czyli tak jak u hary, wszystko zależy od nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.