Jump to content

Co powiecie o takiej obsadzie do 720l?


Konrad-skorpion
 Share

Recommended Posts

Konrad-skorpion

Witam

Co powiecie o takiej obsadzie do 720l :


 1. CYNOTILAPIA AFRA HARA GALLIREYA REEF

 2. AULONOCARA FIRE FISH RED FLAME

 3. AULONOCARA JACOBFREIBERGI EUREKA SUPER RED

 4. AULONOCARA MALERI RED BURGUND

 5. AULONOCARA CHILUMBA ELECTRIC BLUENie za dużo gatunków jak na taki mały litrarz?

W jakich ilościach kupować maluchy do ewentualnej późniejszej redukcji?

Z góry dziękuje za podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Witaj możesz mieć tylko jednen gatunek aulonacary w baniaku z względu na krzyżowanie się odmian

Poszukaj w propozycjach obsad tam coś sobie powinieneś znaleźć

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Jak widać bardzo podobają Ci się Aulonocara ☺. Dla mnie zbyt dużo podobnych sobie ryb. Oczywiście Twoje szkło i Twoje ryby ale ja bym zamiast części Aulonocara dał gatunki mające odmienne zachowania. Copadichromis to oderwanie od dna, Placidochromis to stany grzebacz o niskiej agresji itp. Wspomniana bastardyzacja to też rzecz nie bez znaczenia. 5 gatunków nie będzie za dużo o ile dasz odpowiednie ilości ryb. przemy

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1
Witaj możesz mieć tylko jednen gatunek aulonacary w baniaku z względu na krzyżowanie się odmian

Poszukaj w propozycjach obsad tam coś sobie powinieneś znaleźćWrzucisz inną non-mbunę, która będzie miała szaro-bure samice i też może każdy z każdym trzeć. Jeżeli młode nie trafią na sprzedaż a samica inkubująca nie będzie odławiana to niech trzyma. I tak narybek prędzej czy później będzie skonsumowany przez resztę dorosłego stada.


Wracając do obsady. Proponuje poszukać innej non-mbuny dla urozmaicenia obsady. Nie tylko kolorem ale samym kształtem.

Link to comment
Share on other sites

Konrad-skorpion

To co proponujecie ?

Mi sie te kolory podobaja

Miałem calico i ffish i były piękne. Brdzo tez bym chciał chilumba maison reef ale podobna jest właśnie CYNOTILAPIA AFRA HARA GALLIREYA REEF i mam dostęp.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1
Ja gdybym miał takie akwarium jak twoje to zainteresowałbym się tą rybką:

placidochromis phenochilus mdoka

http://www.hobbykwekers.nl/images/stories/malawi_utaka/placidochromis-phenochilus-nkhata-bay-white-lips.jpg

i na bazie tej rybki budowałbym obsadę.Ewentualnie Placidochromis sp. ''Phenochilus Tanzania''. Wygląda jakby jej ciało było pokryte metalicznymi łuskami.

W moim baniaku Palcki to pozycja obowiązkowa.

Link to comment
Share on other sites

Bezprym
Ewentualnie Placidochromis sp. ''Phenochilus Tanzania''. Wygląda jakby jej ciało było pokryte metalicznymi łuskami.

W moim baniaku Palcki to pozycja obowiązkowa.Wybacz ,ale uważam że Placki to jednak za duże rybki do akwarium 240l i to w obsadzie 4 gatunkowej.

Link to comment
Share on other sites

JemioloSeba

Ja również proponuję przemyśleć wybór Placidochromis phenochilus mdoka White Lips bo to piękna ryba a do tego aby ożywić baniak proponuję Labidochromis caeruleus czyli popularny Yellowek. Hara jak najbardziej na tak bo to przepiękna ryba z ładnymi samicami jak zresztą wcześniejsze dwa. Tym sposobem eliminujesz z akwarium szaro bure samice i nadal możesz wrzucić ze dwa gatunki Aulonocary.

Link to comment
Share on other sites

Konrad-skorpion

wszystko pięknie ale gdzie te ryby kupić w Lublinie

I nie uderzają w mój gust - jedynie ciekawa jest Placidochromis sp. ''Phenochilus Tanzania'

A co powiecie o :

OTOPHARYNX TETRASTIGMA i

COPADICHROMIS BORLEYI NAMALENJE

mogę je kupić w Lublinie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Zaraz (dzień-dwa-trzy) napiszę i opublikuję testową aplikację webową do lampy na bazie tego api. Żeby się każdy mógł pobawić lampką na www.
  • makok
   SunCalc - sunrise, sunset, shadow length, solar eclipse, sun position, sun phase, sun height, sun calculator, sun movement, map, sunlight phases, elevation, Photovoltaic system, Photovoltaic Tu jest piękne miejsce w necie... i jak wspaniale że mają API, ale będzie zabawy... już mi się podoba. 😍 Voila, mamy dane - darmowy dostęp daje do 1000 zapytań miesięcznie, więc update co godzinę zakończy miesiąc z 744 zapytaniami, czyli free: i kilka chwil później...
  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.