Jump to content

Świetlówka Power Glo T5 54W 1047MM


motylek
 Share

Recommended Posts

Witam, kupiłam nowe akwarium Juwel Rio 240l z pokrywą i standardowymi świetlówkami. Wyczytałam na forum, że najładniej wydobywa barwy ryb świetlówka HAGEN POWER GLO, a w sklepie dowiedziałam się, że rozmiar świetlówki jaki potrzebuje nie istnieje z POWER GLO i sprzedawca zaproponował zamiast tamtej JBL SOLAR COLOR ULTRA T5 54W 1047MM, mówiąc, że jest porównywalna a nawet lepsza. Kupiłam i nie wiem co sądzić, gdyż tamta świetlówka miała dawać niebieską poświatę, a ta daje czerwoną. Ryby są ładniej wybarwione, ale mam wrażenie, że z POWER GLO miałabym lepsze efekty. Czy rzeczywiście nie ma POWER GLO do mojej pokrywy? I czy ktoś wie jaka jest różnica między tymi świetlówkami o których piszę?

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

Ja używam do 240l (120x40x50) Power Glo T8 30W o całkowitej długości 91 cm .Jest to długość od szczytu bolców do szczytu bolców czyli łącznie z bolcami . Bez bolców długość świetlówki to 88 cm . Średnica to 25mm. Zmierz swoją oryginalną i porównaj. Jeżeli masz oryginalną T5 to będzie węższa od T8 . Natomiast długość powinna być taka sama mimo ,ze twój zestaw ( szkło ) jest niby większy od mojego o 1 cm. Tak podaje producent .Ale być może gość w sklepie tak powiedział bo miał Power Glo Hagen ale T8 . Wtedy nie będzie pasować w miejsce T5. Sprawdź czy masz T5 czy T8.


...nie doczytałem ,że już kupiłaś i ,że faktycznie jest to inna długość. Czyli nieaktualne to co napisałem:)

-- dołączony post:

Wymień tą swietlówkę JBL'a na solar ultra marin day tej samej firmy a
..ta najbardziej przypomina Power Glo .Mam taką właśnie zapasie i ostatnio porównywałem z Power Glo.

Link to comment
Share on other sites

Wymień tą swietlówkę JBL'a na solar ultra marin day tej samej firmy a zobaczysz różnicę ;)


Dziękuję za podpowiedź :) Kupię tą świetlówkę, ale tak się zastanawiam czy mogłabym ją wykorzystać razem z tą, którą już kupiłam? Czy zrobi się kolorystyczny bałagan? Dodam, że roślin nie mam żadnych i nie planuję.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź :) Kupię tą świetlówkę, ale tak się zastanawiam czy mogłabym ją wykorzystać razem z tą, którą już kupiłam? Czy zrobi się kolorystyczny bałagan? Dodam, że roślin nie mam żadnych i nie planuję.
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;)
Link to comment
Share on other sites

MatiK
Czy zrobi się kolorystyczny bałagan?


Nie wydaje mi się żeby się to gryzło ;) u siebie mam Power Glo z przodu i Aqua Glo z tyłu, ta Aqua ma właśnie takie czerwone widmo, ale razem bardzo fajnie uwydatniają kolory rybek :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się żeby się to gryzło ;) u siebie mam Power Glo z przodu i Aqua Glo z tyłu, ta Aqua ma właśnie takie czerwone widmo, ale razem bardzo fajnie uwydatniają kolory rybek :)

Super, dziękuję za konkretną odpowiedź :)


Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;)

Metoda prób i błędów na pewno jest dobra, tylko trochę kosztowna i nie chciałabym, żeby kolejna kupiona świetlówka wylądowała na szafie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.