Jump to content

transport ryb


arekkowal666
 Share

Recommended Posts

arekkowal666

witam serdecznie. nie wiem czy pisze w dobrym dziale-wiec jak cos to przepraszam...

mam poważny problem. czy do transportu ryb mogę użyć tabletek powietrznych/napowietrzających? czas transportu około 20/24godziny, rybki będą w odpowiednich woreczkach, z podgrzewaczem i oczywiście w odpowiednim do transportu styropianowym pudle. a brak u mnie możliwości do użycia czystego tlenu.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to tabletki są sporo gorszym rozwiązaniem niż czysty tlen, a z czystym tlenem

ryby wytrzymają coś około 24h w worku.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

może takie coś ?

TLEN medyczny inhalacyjny 7L butla tlenowa - CENA! (5191472284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/51/91/47/22/5191472284@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@51/91/47/22@@AMEPARAM@@5191472284

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
piotriola

Ostatnio zmuszony zostałem do odławiania narybku, odezwało się kilka osób z którymi miałem kiedyś kontakt i postanowiłem zaopatrzyć ich w gatunki które posiadam. Jeden z moich klientów wyemigrował do Anglii , postanowił że postawi sobie zbiornik z jeziora Malawi a ryby będą pochodziły z mojej hodowli. Pierwsze moje myśli to transport ryb, czy przeżyją i o tym chciałem napisać.

Dostałem telefon, przygotuj ryby na czwartek.

Dobra, a jak zamierzasz je zabrać?

W wiadrze

Żartujesz, a masz jakąś pompkę na baterie?

Nie, ale zakupię - do czwartku

Pomysł wydał mi się szalony, ale czy to może się udać? Przygotowałem 4 ryby wielkości około 4 cm i 4 sztuki wielkości 1 cm, ryby miały jechać samochodem w wiaderku około 18 litrowym.

Znajomy pojawił się w czwartek o 15, był punktualny i o tej godzinie wyruszył. Na miejsce miał zajechać po 45 godzinach w sobotę około południa.

Czekałem z niecierpliwością na telefon, zadzwonił. Wszystko poszło gładko, pompka na baterie to super pomysł. Wszystkie ryby przeżyły. Dodam tylko że wiadro nie było izolowane, ryby które opuściły nasz kraj to ; Protomelas 4 cm, Otopharynx 1 cm. :P

Link to comment
Share on other sites

MALAWI MBUNA WORLD

Zerknij na to:

KORDON BREETHING BAGS 12x20cm [1 sztuka] __Oddycha (5233007320) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/52/33/00/73/5233007320@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@52/33/00/73@@AMEPARAM@@5233007320

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1


Według mnie marketing pełną gębą. CO2 związane w wodzie przechodzi przez folie i ucieka w powietrza a w druga stronę gazowy tlen przechodzi przez folie i "rozpuszcza" się w wodzie.


W takim razie moją taflę wody w akwarium muszę pokryć tą wspaniałą folią i nie będę musiał się już martwić o natlenienie wody. Do takich rzeczy podchodziłbym bardzo ostrożnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.