Skocz do zawartości

Obsada do 240L - grzegorz1971


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś, nie wiem kto, zakwalifikował L.C.Yellow jako mięsożercę i z tego względu jako jedynego przedstawiciela grupy mbuna przykleja się go do obsad non-mbuny, ale w/g mnie jest wszystkożercą i pasuje właściwie do każdej obsady, dlatego zaproponowałem L.c.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mięsożercom w znacznie mniejszym stopniu "zaszkodzą" karmy roślinne (jeśli nie stanowią 70% ;)) niż roślinożernym mięsne, dlatego łatwo te ryby łączyć z wszystkożercami. Natomiast łączenie ich z typowo roślinożernymi rybami jak demasoni, tropheopsy czy labeotropheusy to już inna bajka i takie połączenie IMHO odbije się na kondycji jednych lub drugich. Pewnie że wszystko można ale po co skoro mamy tak szeroki wybór gatunków w "naszym" jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie masz :confused:;)

Nie zmienia to jednak mojej opinii, zresztą powszechnej w opisach tej ryby, że w warunkach akwariowych jest to ryba wszystkożerna. Taką opinię znalazłem też w opisach Labidochromis chisumulae, dlatego ją poleciłem.



Nie dziwię się koledze że tak myśli, skoro ta ryba w Naszym akwarium nr 30 z 2002 przez panią Marzenę została sklasyfikowana jako konsument bezkręgowców i planktonu. Sam Ad.K jest jakiś niezdecydowany i w jednym artykule napisał że występuje na 20 m, w innym opisuje 10-50 m. Podobnie opisuje miejsce występowania 2003 r odmiana żółta występuje w rejonie Charo, w opisie podanym przez eljota napisał ,,żółty kolor nie zawsze jest obecny pomiędzy Charo-Kajzingi.' Pewne jest to że skoro Grant przeoczył ten gatunek to występuje on niezwykle rzadko. Mam obawy czy faktycznie ktoś obserwował tego Labidochromis podczas uczty. Kiedyś opisywałem ten gatunek i na diecie 50/50 dobrze sobie wyglądał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajne zestawienie. Tylko może zastanów się nad Saulosi zwykłym, samce są naprawdę piękne, natomiast samice to takie cytrynki. Ja ostatnio zakochałem się w Cynotilapia Hara Gallireya Reef. Samiec biały, a samica niebieska. Myślę, że jednak odcienie niebieskiego między samicą Hary i samcem Saulosi będą znaczące więc niebieskiego nie będzie za dużo. Kup po 8 szt z każdego gatunku by później stworzyć harem. Moja propozycja to Saulosi i Rdzawy 2/4 a Hary 1/3. Dieta 50/50 lub 60/40 na korzyść pokarmu roślinnego.

Taka to moja propozycja �*����



Witam , Hara jako trzeci gatunek nie bardzo się już zmieści . Dorosłe samce mają u mnie po 13-14 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.