Skocz do zawartości

Filtr przepływowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam z boku akwarium 11 cm miejsca i chciał bym pozbyć się mechanika ze środka, plan mam taki żeby skleić filtr 55 cm wys 30 cm dł i 11 cm szer i tam przenieść filtracje mechaniczną. Pytania moje to; jaką pompe użyć, jak porobić przegrody, czy da się upchać tam grzałke i czy to ma sens, jakby to wypaliło to pozbył bym się sprzętu z akwarium. W tamtym wieku kleiłem takie filtry i ładowałem tam wewnętrzne delfiny napędzane pompką na powietrze i to działało, ale czy przy przepływie 2000 l też zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływowy czyli kaseciak? Ja mam w 112l kaseciaka z pompą aq 2000 i działa super. Mam w nim wszystko czyli ceramikę i gąbkę i grzałkę też, jedynie skimmer mam oddzielnie (też zresztą sobie zrobiłem z pomki chińskiej za 11 zl i jestem b. zadowolony). Za chwilę uruchamiam baniak 160x45x50 i też będę bazował na takim filtrze tylko odpowiednio większym, ale pompę zostawię tą samą tylko dodatkowo będę miał cyrkulator jebao. Także do dzieła, polecam to rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael 2000 powinien w zupełności wystarczyć o ile to będzie na tym samym poziomie co główny zbiornik. Jeśli jednak masz fundusze i szukasz czegoś ekstra to polecam Ci Jebao dc-3000. Super pompa z regulacją przepływu, bardzo cicha a niesamowicie wydajna zarazem.

Jedno czego nie wiem to jak daleko/nisko to małe akwarium będzie? Pytam, gdyż Aquael nie podniesie wody zbyt wysoko bo nie jest do tego przystosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak jak to robiłeś w zeszłym wieku i prawie tak jak mam u siebie w kasecie. Przynajmniej jeśli chodzi o ułożenie mediów. Czyli wszystko poziomo. Najpierw gąbkę, potem biologia na jakiejś kratce i pod spodem pompa. Zasys rurką szklaną lub dwoma.

Np. coś takiego jak na rysunku. Jedyny problem to zakładanie węża (np. peszel) na pompę ale dzięki temu nie tracisz długości na komorę pompy.

Oczywiście najlepiej wydaje mi się byłoby zrobić to ze szkła.


U mnie, przy wymiarach gąbki niecałe 22x10x6h, ppi45, i pompach ok 2500l/h testowo dały radę ok 3 tygodnie, dłużej nie chciało mi się czekać.

Wysłane z telefonu

post-15049-14695721661762_thumb.png

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 450 l 60 wys, takie wymiary filtra bo ogranicza mnie ściana. Filtr miałby stanąć przy bocznej ściance akwarium na tej samej wysokości, ta pompa faktycznie fajna ale mam obawy czy mi wejdzie do środka, 10 cm i więcej nie będzie, ale czy aquael 2000 wejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania moje to; jaką pompe użyć, jak porobić przegrody, czy da się upchać tam grzałke...

Ja bym zrobił dwie komory, jedną na media filtracyjne, a drugą na pompę i grzałkę. Komora filtracyjna IMO powinna być zamknięta szczelnie, żeby ssanie było dobre:) To tyle:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej. Kupiłem przeloty przez szkło jak na foto. Zasys oraz wylot chce zrobić w dnie akwa. Wystarczy to skręcić dobrze czy dać dodatkowo np. silikon akwarystyczny ? Dzięki
    • Ja kleiłem PVC do szyby na tył i dno  Soudal Silirub Cleanroom Trzymało bez problemów. Ma konsystencję bardziej kleistą niż silikon. Niestety długo schnie i jest tylko biały kolor Jak teraz odrywałem tło to trzymało całkiem nieźle po 5 latach. Wg producenta Trwale elastyczny uszczelniacz na bazie silikonu o utwardzeniu neutralnym (alkoxy) o długim czasie naskórkowania. Klasyfiko-wany jako materiał budowlany o minimalnej emisji substancji lot-nych - EC1 Plus R. Niewrażliwy na grzyby i bakterie - zawiera nowoczesny środek konserwują-cy pirytionian cynku ZnP. Spełnia wymagania FDA (code 21 §177.2600), posiada certyfikat IANESCO (bezpośredni kontakt z żywnością) oraz aprobatę I.K.I. (fizyczna bariera przeciwko mikroorganizmom). Do-skonała przyczepność do podłoży po-rowatych i nieporowatych m.in. do muru, cegły, betonu, drewna, aluminium, w tym również pokrytego malarskimi powłokami proszkowymi, szkła i powierzchni szkliwio-nych, PCV i akrylu. Nie stosować na PE, PP, teflonie, bitumach i innych podłożach antyadhezyjnych. Odporny na działanie warunków atmosferycznych i promienie UV. Zastosowanie: - wszelkie uszczelnienia i fugi elastyczne w pomieszczeniach czystych i steryl-nych typu "cleanroom": salach zabiego-wych, laboratoriach, kuchniach i jadal-niach w szpitalach i przemyśle farma-ceutycznym, - uszczelnienia w pomieszczeniach pro-dukcyjnych i magazynowych, chłodniach i mroźniach w przemyśle gastronomicz-nym i spożywczym, - elastyczne uszczelnienia odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, mróz, promieniowanie UV), np. fugi w fasadach budynków z prefabryka-tów betonowych, paneli HPL itp. - fugi ościeżnic drzwiowych i okiennych w pomieszczeniach sanitarnych, spoino-wanie płyt, paneli i urządzeń poliwęgla-nowych i poliakrylatowych itp.
    • Jest też Soudal Silirub 2, o którym w specyfikacji pisze, że zarówno do porowatych i nieporowatych. Nie stosowałem, piszą, że to uszczelniacz, a nie klej-uszczelniacz. Choć w karcie, na końcu piszą również coś takiego ... Nie stosować w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą. I bądź tu mądry. 🤔 Albo zrobić coś takiego: kleksy z Silirub 2, a dookoła "aureolki" z Silirub AQ. 😆 Może to jest wyjście. F0035345_0001.pdf
    • @TomekT chyba jednak nie taka padaka. Właśnie przed chwilą był u mnie szklarz w związku z tym moim baniakiem. Pytałem przy okazji o ten moduł. Stwierdził, że klejenie czegoś takiego tylko i wyłącznie silikonem akwarystycznym bo inne kleje przy stałym kontakcie z wodą się nie sprawdzą. Soudal Silirub Aq to wg producenta właśnie silikon do konstrukcji szklanych więc myślę, że jest szansa na realizację jednak wklejania tego tła.  Z drugiej strony właśnie doczytałem również na stronie Soudal "[...] Doskonała przyczepność do szkła i innych powierzchni nieporowatych. [...]" 😕
    • No właśnie się zastanawiam, czy padaka bezapelacyjnie. U Jarka był niewłaściwy klej, za długi czas między nałożeniem kleju/dociśnięciem i za gruba spoina - pamiętam, że to opisywał. Marcin z kolei pisał, że spoina była możliwie cienka, no ale widać klej felerny.
    • Silirub aq firmy soudal.  Tło jest podzielone na 6 puzzli - akwarium 230x65 grubość tła w najgrubszym miejscu 20cm
    • Czyli po prostu padaka... @jaras a czym kleiłeś obecne tło i jaki jest mniej więcej jego największy element?
    • U mnie też moduł był dodatkowo wklejony pod wzmocnienie wzdłużne. Pomogło to tylko tyle, że odklejając się i unosząc do góry, moduł obrócił się jakby wokół górnej krawędzi, przez co być może siła z jaką wyskoczył była nieco zmniejszona.  
    • Jasne, chodziło mi o dodatkowe zabezpieczenie, nie zamiast wklejenia oczywiście. Pewnie, magnes musiałby być zatopiony na "zero" z klejonym do szyby tyłem modułu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.