Jump to content

W końcu akwarium


endriu0
 Share

Recommended Posts

W końcu przyszedł ten oczekiwany moment, kiedy zebrałem się do przestawienia mojego "akwarium". Męczyłem się z nim dwa dni. No to nie zanudzając konkrety:

Zbiornik 240L 120x40x50h

filtracja biologiczna tetra ex700

filtracja mechaniczna atman 2000

grzałka JBL ProTemp 200W

piach kreisel z Castoramy 25kg

kamienie serpentynit około 30kg

tło czarne pcv 3mm

obsada 2+6 Pseudotropheus Saulosi, ale coś dojdzie jeszcze na pewno

oświetlenie standardowa pokrywa 2Xt8Co do aranżacji to wyprzedzając komentarze, że za mało kamieni i za płasko dodam, że wcześniej miałem gruzowisko z duża ilością kryjówek. Niestety przez to co podmianę musiałem większą część kamieni przesuwać bo zbierał się tam po prostu brud, to raz. A dwa przez to nie miałem praktycznie ryb, bo samce podzieliły sobie długość na pół i przeganiali samice z rogu do rogu. Albo siedziały schowane za kamieniami. Teraz dałem na środku "plażę" i samicę sobie pływają w centrum. Zbiornik trochę przypomina non-mbunę, ale mi się podoba. Mam większy kamień, który by tam pasował idealnie, ale jak mam wytłumaczyć mamię, że na styropianie nie zniszczy akwa. Może jakiś korzeń wrzucę do tego później jak mi się uda znaleźć ładny.

No i oczywiście dziękuje za poświęcony czas podczas odpowiadania na moje durne pytania :P.

Jakoś nie najlepsza, ale robione telefonem tylko.

post-15184-14695721595065_thumb.jpg

post-15184-14695721604957_thumb.jpg

post-15184-1469572161553_thumb.jpg

post-15184-14695721619343_thumb.jpg

post-15184-14695721623934_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

timi-akwaria.pro

No całkiem spoko, tylko z tymi kamieniami to mógłbyś coś wykombinować, żeby chociaż z jedną kryjówkę zrobić.

Czy jesteś pewien, że masz 2+6? Ja widzę, że raczej 3+5, z tym, że trzeci samiec jeszcze nie w pełni wybarwiony:)

Link to comment
Share on other sites

Guban88

Ubogo w skałach ;) Dołóż trochę więcej/wyżej/szerzej. Porób jakieś rewiry , a w szczególności jak chcesz jeszcze coś dołożyć chociaż za dużo nie możesz ale przy 3 samcach więcej rewirów na mus ;)
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Jakiś wiekszy kamyk mógłby swoje miejsce też znaleźć, bo tak to trochę pusto jak dla mnie. Też widzę trzeciego samca już na pierwszej fotce :)

Link to comment
Share on other sites

To szare to samica 100% nie raz już jajka miała.

A do środka chce dać aulonki to tak bardzo rewirow nie potrzeba. No jak będę miał czas to pokombinuje jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Samica dominującą przybiera ciemne pasy.Co do baniaczka... ładny i super czysta woda w połączeniu z oświetleniem robi wrażenie. Chyba ze w telefonie bawiłem się edytorem;)

-- dołączony post:

Elit. Ten z tyłu to 100% samiec i jajek napewno nigdy nie mial;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
  • Piotr775
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.