Skocz do zawartości

Męczenie większe i mniejsze ryb w akwariach


wojtas1500

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie robie teraz miejsce i obsade bardziej pod placidochromisy i zobaczę co u dr Pawlaka dostanę z tego co chcę w sumie będzie 5 gatunków do 20 ryb przecież nie wpuszcze pięć...co do porównań...kuchnia i nie zła jak ktoś nie pomiesza ostro ryb różnej diety...pięć lasek no jak by wpuścili takie zdrowo po 60-tce to wole nieograniczoną wolność a pod celą nie chce żeby mi nawet Gesslerowa gotowała,wolałbym nadal grzebanie w śmietniku na wolności...Źródło mówi 46cm i zbiornik niezbędne minimum to 1000l o długości 300cm w haremie 1+2 z maksymalnie dwoma gatunkami...angielsko języczna strona bo wszystkie rzadkie ryby szukam na zageanicznych stronach żeby nie ograniczać się do KM a język ang. nie jest mi obcy więc;) pisze z tel. ale jak będę przy kompie to postaram się wkleić linka do tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Champso jest oceniany różnie ale co do 18" to znalazłem jakieś źródło w necie o tym mówiące ale nie była to ekstraklasa ;). Ad Konings wskazuje, że ryba ma max. 40 cm a Andreas Spreinat 30 cm. Co do maksymalnej długości ryb oczywiście można polemizować bo np czy maksymalna długością szczupaka jest wędkarski rekord polski ( około 130 cm ) czy może Niemiec ( 150 cm ) czy poza rekordowe wielkie szczupaki, które występują w większej ilości mające około 110-120 cm ? Rekordzista jest przecież jeden i dlaczego akurat ma być u crav-a :mrgreen:.


Co do porównania, to gdybym miał być z Gesllerową na wolność i to sam zamknął bym się w celi i żył chlebie i wodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to osobiście jestem wdzięczny, że predatoroluby zdecydowali się na hodowlę tych ryb. Dzięki nim wiemy o nich znacznie więcej niż powielane opisy na wielu stronach nie zawsze mające poparcie w praktyce. Choćby to że akwariach w rosną znacznie wolniej niż mbuniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bzdura, na razie rosną szybko ale to za pewne efekt poprawienia się warunków zarówno pokarmowych jak i wodnych. Ryby po prostu odbiły i urosły o te w przybliżeniu 25% czyli tyłka nie urywa ;) to tak jakby 4 cm saulosi w ciągu 2 miesięcy urosły o 1 cm :D. Poza tym za jakiś czas wyhamują. Moje mbuniaki w 2 lata osiągnęły 95% swojej długości a w pozostałych 4-5 latach 5%. Jeśli w ciągu następnego 1,5 roku ( swoje miałem od urodzenia ( więc trzeba te 4 miesiące odliczyć ) Twoje buccki będą miały 95% długości ciała to wtedy będziesz mógł napisać to co piszesz teraz :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.