Jump to content

Podmiany przez korpus narurowy


Lax2
 Share

Recommended Posts

Witam szanowne grono ;). Mam pomysł ,aby ułatwić sobie podmiany w baniaku. Wypuszczania nie stanowi problemu , natomiast nalewanie jest trochę kłopotliwe , bo musze biegac z wiadrem po mieszkaniu. Wymyśliłem sobie (pewnie to nie pionierski pomysł) aby "bezpośrednio " wlewać wode z sieci poprzez korpusy narurowe 10" ,podpięte do weza ogrodowego 1/2" . W zamyśle sa dwa korpusy w pierwszym zwykły sznurek np.20mik w drugim wegiel i tu mam pytania :

1.Orientuje się ktoś jak to jest z tymi wkładami , można porostu wyjąc go z wody i użyć przy ponownej podmianie ?

2.Jaka jest trwałość takiego filtra czy podmianie rzędu 100litrów ?

3.Moja woda kranowa na jakieś 7,4 pH a w kawa mam 8,2 pH , jest jakis sposób aby nie wachlować parametrami ?

Jakieś sugestie lub przykłady z praktyki ?

Link to comment
Share on other sites

Ja Kolego wodę leję prosto z kranu przy pomocy węża ogrodowego wpiętego w prysznic i rybom to nie zaszkodziło w żaden sposób. Praktykuję już od 3 lat.


Mieszkamy blisko siebie więc pewnie i wodę mamy z tej samej sieci wodociągowej. Czystość wody kontroluję organoleptycznie i wydaje mi się, że bez korpusów też się obejdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety Ja nie ufam naszym wodociągom mimo że mamy jedna z najdroższych wod w Polsce z tego co się orientuje i wole dmuchać na zimne, jestem zdecydowany na takie rozwiązanie tylko jeszcze nie wiem w jakiej formie.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam wielkiego pojęcia o narurowcach, ale po co ten sznurek do wody z rury? Nie wystarczy sam węgiel do absorpcji chloru i innych chemicznych zanieczyszczeń?Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja leje wodę przez korpus 10' z samym węglem, wężykiem 1/4, trochę wolno to trwa, ale nie ma co się spieszyć z nalewaniem bo temp się obniża

Link to comment
Share on other sites

Lecą u Ciebie paprochy z kranu?Nie lecą, ale przezorny zawsze ubezpieczony, poza tym jak ktoś chce, to jego sprawa, też zastanawiam się nad taką metodą podmiany i też zdecyduje się na korpus ze sznurkiem przed węglowym.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ze każdy robi jak chce. Zastanawiam sie tylko jak sensem tych sznurków.


Jaki jest koszt takiego rozwiązania? Węże, korpusy, węgiel itd?Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zależy kto ile węża potrzebuje ;) powiedzmy na moim przykładzie, około 5m węża (szczerze mówiąc nie wiem ile kosztuje ogrodowy, za akwarystyczny liczą koło 10 za metr) obudowa do korpusu to koszt koło 20zł plus wkład węglowy za jakieś 12zł... Do tego złączki, przejściówki... W 200zł na początek się zamknie, potem tylko dokupowanie wkładu, który rzekomo starcza na 4000 litrów wody. Ale jaka ulga, że nie trzeba z wiadrem latać :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.