Jump to content

białe kropki czy to coś poważnego


siwykamil22
 Share

Recommended Posts

siwykamil22

Witam!

Ostatnio zauważyłem na moim glonojadzie białe kropki. Parametry wody w normie. Normalnie ma apetyt jedynie co zauważyłem to podpływa do góry jakby zaczerpnąć powietrza. Co to może być?

post-15433-14695721199062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Nie to, żebym się znał, ale mi to bardziej wygląda na ospę rybią. Wejdź w google i wpisz obie choroby. Raz, że znajdziesz sporo porad o leczeniu a dwa porównasz sobie objawy u glonojada ze zdjęciami.


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

wojtas1500

A w jakich okolicznościach tego dostał? Często przy zmianie zbiornika tak się dzieje czyli przy przeprowadzce ryby i też mi to raczej na ospę wygląda czyli jeśli to ospa to temperatura do 30 stopni i poszukaj jakiegoś specyfiku bo tego pełno ja nie będę polecał konkretnego tylko najpierw musisz mieć pewność,że to ospa

-- dołączony post:

I dobrze natleniaj wode...:)

-- dołączony post:

Powiedz jaka masz jeszcze temperature w zbiorniku...pleśniawka jest troszke trudniejsza w leczeniu

Link to comment
Share on other sites

ja jednak stawiałbym na ospę . ichtio + zwyżka temp powinno pomóc . zrobiłbym to w miarę szybko bo jak rozumiem inni mieszkańcy akwa jeszcze bez widocznych objawów.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

Potwierdzam, że to typowa ospa. Jeżeli masz gatunki, które wytrzymają temperaturę 29-30 stopni przez około tydzień, to obędzie się bez wlewania chemii do wody. Ostatnio zostałem uszczęśliwiony przy zakupie pyśkiem z ospą. Podwyższenie temperatury i podtrzymanie jej przez 6 dni ostatecznie usunęło problem.


Dla kulorzęstka temperatura powyżej 29 stopni skraca bardzo czas inkubacji i nie umożliwia mu zmianę żywiciela i powstania kolejnego pokolenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.