Jump to content

FIltracja 1640x350x600


Czen
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Po 20 latach wracam do akwarystyki i oczywiście do pyszczakow


Wymiary zbiornika jak w tytule strasznie nietypowe , ale takie muszą być taki blat.


Zbiornik będzie miał dostęp do świeżej wody pod akwarium mam zawór.

I tu pytanie o filtracje myślę o narurowym lecz mam tylko 96cm długości szafka i wysokość 70 głębokość 45 cm.

Pompa to 25 40 Leszno Max pobiera 22 w (czyli alfa 2) Czy waszym zdaniem zmieszcze 2 narurowce szeregowo pompa i 3 równolegle z bypasem ? Co w biologii włożyć ? Czy to wystarczy jako mechanik i biolog ? Najlepiej jeszcze grzałka przepływ by mi się przydała ale to pewnie przepływ zmniejsza ? Całość na 3/4 cała i na końcu rozdzielone na 2 - 1/2 cała żeby zwiększyć ciśnienie po rozdzieleniu na 2 wyloty no i myślę żeby założyć z jednego wylotu tego niżej dodatkowe napowietrzanie .

Proszę o wasze opinie i sugestie.

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Jak masz mało miejsca to może dwa korpusy jako prefiltr i kubełek na biologię? Są tu osoby na forum mające taki układ.

Skoro szafka ma 96 a akwa 164 to rozumiem, że blat wisi po bokach? Nie boisz się, że te boki "opadną" z czasem i będziesz miał spore naprężenia na dno?


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Blat jest podparty w 4 miejscach wiec spoko. nietypowa zabudowa jest wrzucę później foto

Pompa zawsze wydajniejsza muszę pomierzyć filtry narurowe zrobić szablon szafki i będę cudował

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Z tego co kojarzę to układ o którym pisałem jest napędzany pompą, z kubełka wyjęty jest wirnik.


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Witam


Po rozmowie z kilkoma osobami z forum okazuje się że narurowca mogę nie zmieścić w szafce o wymiarach

ostatecznych

Szer 900

Wys 730

Gł 400mm

Wymiary szafki po wzmocnieniu.

Czy narurowca mogę zrobić dwupoziomowego ?

Co myślicie ? Cieszyłem się już 22 waty w maxie pompa miała pobierać a tu może się okazać że filtr jakiej kubeł będzie w szafce. Ile zajmują 3 narurowce w szeregu ?

Link to comment
Share on other sites

luk5007

Kolego, trzy narurowce w szeregu zwłaszcza jako mechaniki to nie koniecznie dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

luk5007

tak kolego ale dwa mechaniki równolegle przed pompą, biologia raczej za pompą. Nie licz również że jeden korpus z biologią uciągnie taki zbiornik. Niestety cudów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.