Jump to content

szafka pod akwarium - blat


hayamoto
 Share

Recommended Posts

Witajcie, niedługo zaczynam urządzanie zbiornika, ale zanim to nastąpi zbieram pozostały sprzęt i wszystko dopinam na ostatni guzik. Dzisiaj oglądałem szafkę na której do tej pory stało akwarium 80x35x45 i generalnie jest w niej drobny mankament - blat jest 2mm ugięty na środku. Czy styropian pod akwarium i akwarium na nim da radę przy tej nierówności?:)

post-15678-14695721072994_thumb.jpg

post-15678-14695721073469_thumb.jpg

post-15678-1469572107389_thumb.jpg

post-15678-14695721074185_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ugięcie blatu na środku wyeliminuje ścianka w środku szafki żeby ten blat miał podporę. Zobacz sobie szafki akwariowe jak są robione. U mnie na komodzie stało tak akwa 102 l i blat do środka schodził ale to zanim miałem malawi później już tylko szafka pod akwa specjalna. Większego niż to co miałem nie postawił bym tak żeby uginał się pod nim blat.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie do wymiany blat ze względu na to że ten blat nie jest odporny na wilgoć widać ze jest spuchnięty im więcej pociągnie wody tym bardziej będzie puchł a to nieuniknione zawsze tam gdzieś się poleje itd !!! Ja juz sie nauczyłem ze blat pod akwarium ma być porządny!!!

Link to comment
Share on other sites

tylko, że w środku ten blat ma podporę. Szafka jest dzielona ścianką na środku jednak blat i tak zszedł 2mm. Na dole szafki jest wzdłużne wzmocnienie i pod nim nie było zamontowanych podkładek, to zapewne spowodowało obniżenie blatu. Teraz zastanawiam się czy przybić podkładkę i zdjąć akwarium a na jego miejsce jakieś położyć obciążniki, żeby blat się wyprostował?Czy też może zostawić to jak jest, bo blat nie wydaje mi się, żeby mógł jeszcze bardziej się wygiąć.

post-15678-14695721074477_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam, ugięcie blatu w dół 2mm nie jest jeszcze taką tragedią, gorzej było by gdyby boki "siadły" a na środku była "górka", wtedy są największe naprężenia. kolego może i masz wstawkę w środku, ale zapewne ta wstawka w środku nie ma wsparcia do samej podłogi. zapewne jest ona wsparta na płycie dolnej która że tak powiem "wisi" w powietrzu. Przy odpowiednim poprawieniu zwykłej szafki, można stawiać bez obaw nawet i dość duże baniaki. Ja swoją szafkę poszerzałem i wzmacniałem. Teraz bez obaw, żadnych ugięć wygięć stoi na niej od dwóch lat baniak 650l i ok tony ciężaru.


dsc0476pe.jpg

Link to comment
Share on other sites

DonPempollo

Dokładnie jak kolego luk wspomniał 2mm to nie jest źle. Blat siadł mimo tego że jest ścianka znaczy to ze nie ma podpory od dołu/spodu szafki. Daj dwie nóżki na plecy i przód i powinno byc ok. Poziomicą sobie wyreguluj. Ja pomagam sobie podnośnikiem samochodowym na zalanym akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Pozostawienie tej szafki w takim stanie niestety grozi pęknięciem dolnej płyty ;) pod każdą płytą nośną powinny znajdować się jakieś nóżki.

Link to comment
Share on other sites

Panowie chyba nie oglądali wstawionego zdjęcia. Pod płytą dolną szafki jest podłużne wzmocnienie przez całą długość płyty, szafka nie wisi w powietrzu

Link to comment
Share on other sites

DonPempollo

Która z tego co widać wisi w powietrzu co równa się temu że nie przenosi ciężaru/masy/siły na podłoże! dlatego Ci siadło. Zrób nóżki i będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.