Jump to content

Problem z testami


Miszle
 Share

Recommended Posts

Witam. W związku że cały czas czytam i mam ogromny mętlik w głowie chcę zapytać dokładnie jakie testy mam kupić na start akwarium. Wiem że kropelkowe i JBL, ale chcę się dowiedzieć które i czy kupuje się je razem czy oddzielnie. Z tego co czytałem potrzebne będzie N03 N02 KH PH, lepiej to jest kupić w secie czy oddzielnie. Czy o czymś nie zapomniałem?

Link to comment
Share on other sites

DonPempollo

JBL kup najważniejsze np PH no2 i no3 , jeśli chcesz zaoszczędzić pozostałe kup np zooleka np kh/gh nh3/4 czy po4. Nie polecam natomiast testu NO3 od sery bo to jest raczej wskaźnik a nie test... za duże przedziały między kolejnymi wartościami.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Na początek tak naprawdę potrzebne są następujące testy

No2, No3, Nh4, Ph. To są podstawowe testy które powinieneś mieć przy stracie. I te test przydadzą się w dalszej hodowli. Pozostałe testy możesz iść z wodą do jakiegoś sklepu akwarystycznego i tam zrobią te testy za drobną opłatą

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

spiochu

Moim skromnym zdaniem nh4 jest zbędne bo w zasadzie jedyny moment kiedy mi były potrzebne to start akwarium. A już przy starcie na wodę amoniakalną to zupełnie nie wiem po co go stosować jak z góry wiadomo jaki będzie wynik ;)


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
Moim skromnym zdaniem nh4 jest zbędne bo w zasadzie jedyny moment kiedy mi były potrzebne to start akwarium.

Jakbyś nie zauważył tak właśnie napisałem, że nh 4 jest potrzebne przy starcie. Choć nie ukrywam, że jak juz jest ten test w domu nie parz przydaje się potrzebny np gdy wzrośnie no2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.