Jump to content

Oświetlenie oraz pokrywa w Malawi - 120x50x40


xaxupi
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 120x50x40 profil i mam taki problem, że na daną chwilę nie posiadam pokrywy do akwarium, założone są tylko 2 szyby i belka oświetleniowa Hagen Glo 2x54W. Z racji tego, że będzie to moje pierwsze Malawi a pyśki lubią chlapać, planuje albo zakup pokrywy lub jej budowa np ze sklejki. Jako, że mam ograniczony budżet będę pewnie musiał skonstruować taką pokrywę. I teraz pytanie mam do Was, czy oświetlenie 1x30W 90cm t8 wystarczy do takiego baniaka? Podłoże, które zakupiłem to piasek do piaskownicy z OBI, kamienie gnejs, tło strukturalne też dość ciemne. Czy ktoś z was nie ma takiej pokrywy na zbyciu?


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli lubisz mroczne klimaty to jak najbardziej 30w starczy :).Nie wiem jaki Masz budżet na tą pokrywę,ale może spienione PCV-tanio i łatwe w montażu.Reszta poprawna.

Link to comment
Share on other sites

Budżet mam jak najtaniej, ogólnie pokrywę widziałem za 210zł, razem z 2 świetlówkami 2x30 t8. Muszę sobie policzyć ile wyjdzie mnie zrobienie,jaki statecznik w niego włożyć, bo jak wyjdzie 200zł to szkoda zachodu.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..a skąd jesteś xaxupi ? Pytam bo mam zbędną pokrywę 120x50 i mogę Ci ją po prostu dać . Miałbyś chociaż "wnętrzności" gdybyś sam robił pokrywę profilowaną.

Link to comment
Share on other sites

..a skąd jesteś xaxupi ? Pytam bo mam zbędną pokrywę 120x50 i mogę Ci ją po prostu dać . Miałbyś chociaż "wnętrzności" gdybyś sam robił pokrywę profilowaną.

Dębica, także het daleko;) Sam statecznik t8 30W x2 to koszt 60 zł, 2 świetlówki 80zł, sklejka ze 100zl, lakiery etc;) hmm

Link to comment
Share on other sites

Grz3si3k91

Zawsze można wysłać pocztą za kilkanaście złotych i het daleko nie stanowi porblemu :) Jeśli kolega jest Ci ją w stanie dać po prostu :)

Link to comment
Share on other sites

Jednak po przeliczeniu wychodzi na jedną cenę, w takim razie rozglądam się za jakimś gotowcem. Pozdrawiam i dziękuje za opinie. Dziękuje Andrzejowi jeszcze raz, że kolejny raz nie przeszedł koło mnie obojętnie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.