Skocz do zawartości

Redukcja dorosłych samic saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mój zbiornik to 126l, obsada startowa to 1+4 saulosi. Po roku w wyniku, chorób i różnych zdarzeń losowych w tej chwili mam w zbiorniku tylko 2szt z dorosłych samic 7-8cm i ok 14 młodych ryb (z jednego miotu). Wśród młodych już widać min. 2 samców ok. 4-5cm.

Niedługo planuję redukcję wraz z przesiadką na większy zbiornik i zastanawiam się, co zrobić. Czy powinienem odłowić te 2x dorosłe samice i pozwolić na swobodne ustanowienie hierarchii wśród młodych (jeden samiec już prawie się wybarwia)? Czy mogę odłowić najsłabsze osobniki i dorosłe zostawić w spokoju (tak bym wolał z sentymentu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mój zbiornik to 126l, obsada startowa to 1+4 saulosi. Po roku w wyniku, chorób i różnych zdarzeń losowych w tej chwili mam w zbiorniku tylko 2szt z dorosłych samic 7-8cm i ok 14 młodych ryb (z jednego miotu). Wśród młodych już widać min. 2 samców ok. 4-5cm.

Niedługo planuję redukcję wraz z przesiadką na większy zbiornik i zastanawiam się, co zrobić. Czy powinienem odłowić te 2x dorosłe samice i pozwolić na swobodne ustanowienie hierarchii wśród młodych (jeden samiec już prawie się wybarwia)? Czy mogę odłowić najsłabsze osobniki i dorosłe zostawić w spokoju (tak bym wolał z sentymentu)?


Najlepiej odłowić młodzież i zaopatrzyć się w świeżą "krew" ;) no chyba,że chcesz ryzykować? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mariuszes wspominał coś o rozpoczęciu hodowli? Nie widziałem takiego wpisu, więc może sobie wybrać dowolną opcję.

Ale,że co ? o co chodzi z tą hodowlą? czy będzie tego chciał czy nie ryby i tak będą się trzeć(jeżeli będą odpowiednie warunki),a co za tym idzie może dochodzić do opisywanych wyżej przypadków.Niech autor robi co chce-to są tylko osobiste opinie,ale jeżeli coś robić to porządnie i nie ilościowo,a jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje dalszego rozrodu bo i tak ilośc jest już dość spora, a za bardzo nie chce mi sie wierzyć ze ewentualny narybek przeżył by w zbiorniku bez mojej pomocy. Bardziej chodziło mi o to czy nie odłowić dorosłych samic bo to one przyjmują role alfy i być może ograniczają tempo wybarwienia samców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.