Skocz do zawartości

Malawi 450 L - pytanie o komodę pod akwarium


Arianrhood

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy na pewno są to 15 ? bo mamy mdfa 16mm. a taki spoko starczy jako nośne :) dodatkowe nóżki,tył,blat i spoko wytrzyma.


W mojej komodzie są płyty meblowe 15 mm, niestety, ale koło mdf to nawet nie leżało :). Rozmawiałem z żoną, przedstawiłem opinię wielu osób które mi tutaj doradzały i może po małym przemeblowaniu kupię dodatkową szafkę :), specjalnie pod akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,


Jeżeli chcesz koniecznie wykorzystać tą komodę pod akwarium to zacznij od kupna nowego blatu "pod wymiar" dna akwarium. Komodę w celu zapewnienia nieprzemakalności należało by pomalować lakierem z żywicy epoksydowej przynajmniej od środka i w miejscu łączeń. Oczywiście żywica zamiast silikonu.


Dodatkowo musisz pod uwagę wziąć to, że samo szkło waży 130kg i ta konstrukcja nie wystarczy (pomyśl ile będzie ważyło po zalaniu) , dlatego należało by ją wzmocnić w środku ramą z profili np. 40x40.


Poniżej wstawiam fotkę z moim wysłużonym identycznym w wymiarach zbiornikiem na specjalnie spawanej ramie pod zabudowę płytą


attachment.php?attachmentid=5681&stc=1&d=1423472073


Jak byś miał pytania dot. przeróbki to chętnie podpowiem, bo już pomagałem innemu znajomemu w adaptacji szafki.

post-11254-14695720787123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło waży 75kg :)

Zazwyczaj tyle waży co napisałeś, moje waży troszkę więcej ze względu na grubsze dno oraz dodatkowe wzmocnienia i półki na górze pod pokrywą. Nie mniej jednak konstrukcja musi być solidna by bez problemu przyjąć na klatę przynajmniej półtonowe obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem tyl nie musi byc po calosci wystarczy srodek



Wiesz to czy przypuszczasz? Bo moim zdaniem plecy są bardzo ważne i ważne jest to żeby "wchodziły" pomiędzy ścianki zewnętrzne szafki co da jej dodatkową sztywność oraz były w całości.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to czy przypuszczasz? Bo moim zdaniem plecy są bardzo ważne i ważne jest to żeby "wchodziły" pomiędzy ścianki zewnętrzne szafki co da jej dodatkową sztywność oraz były w całości.




[300] Malawi



Jeżeli są 3 "komory" to rzeczywiście wystarczą pełne plecy w środku dla usztywnienia konstrukcji min. 3/5 plecy w środku i po 1/5 max na stronę bez ścianki tylnej (ale i tak nie najlepiej to wygląda i jest mało praktyczne). Robiłem kiedyś taką szafkę z płyty 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Kolega się nie pogniewa jeśli zadam pytanie w jego temacie, by nie zakładać kolejnego tematu. Koledzy ,a co sądzicie o szafce na konstrukcji z profili stalowych? A do konstrukcji dokręcić płyty?? Ma taką może ktoś, wtedy to już by na pewno była szafka wytrzymała. Baniak będę miał 150x50x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,a co sądzicie o szafce na konstrukcji z profili stalowych? A do konstrukcji dokręcić płyty?? Ma taką może ktoś, wtedy to już by na pewno była szafka wytrzymała. Baniak będę miał 150x50x50

Kolego jak byś uważnie czytał to ja mam właśnie taką konstrukcję, zdjęcie też załączyłem w poście powyżej. Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to to, żeby płyty boczne wystawały do przodu poza ramę tak byś mógł przykręcić do nich zawias meblowy do otwierania skrzydeł/drzwiczek. Zazwyczaj jest to minimum 5 cm najlepiej dopasować pod konkretne zawiasy meblowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.