Jump to content

Przedstawiam się


bigi303
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów,


Uważam, że przestawienia powinny być krótkie i konkretne :-) Zatem: ok 350l (Juwel Rio 300); Tetra EX 1200+ EX700; T5x4, skała wapienna, ok 30 Pyszczaków: Caeruleus, Demazoni, Saulosi, RedRed, Elongatus Mphanga, Lombardi, Hongi Red, H.Ahli oraz zbrojnik.

Do zobaczenia na stronach forum :-)

post-15796-14695720710511_thumb.jpg

post-15796-14695720710913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

witaj i powodzenia w dalszej hodowli . Kilka pytań do.... jeśli pozwolisz. skąd przekonanie że masz 450L ? Mierzyłeś akwa ?jakie masz wymiary , h do lustra wody? pytam bo zakupiłem ostatnio to szkiełko i ni jak nie wychodzi 450 :D od biedy 400 :P:D

Link to comment
Share on other sites

Powołałem się na dane producenta. Mam to akwarium 3 lata i nigdy nie mnożyłem wymiarów. Pytaniem sprowokowałeś mnie i faktycznie o 450l nie ma mowy. Na szybko zmierzyłem odejmując grubość szyb, i mierząc wysokość lustra wody i mam... zaledwie 350l z wysokością lustra wody ok 58cm. Zatem podawane przez producenta dane to czysty marketing uwzględniający cała kubatura zewnętrzną 121/51/66cm.


http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akwariowe-rio-400,11.html

Link to comment
Share on other sites

tak wiem :D mnie kubatura zewnętrzna wyszła ciut inaczej :D , no i litraż też . chyba że te 330 to p odjęciu miejsca filtra :D.

aha i nie pisz tu że masz tam 40 ryb bo Cie zjedzą zaraz :D hehehe

Link to comment
Share on other sites

CoolPhone

Witaj, posiadasz akwarium ozdobne z rybami z jeziora Malawi, ale do prawdziwego akwarium biotopowego jest mu daleko. Polecam lekturę FAQ i dział obsady.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Zbędne OT usunięte to nie dział o obsadach.


Czy posty 5 i 6 nie sa zbedne i o obsadzie ? Czy jak zwykle tylko moje sie usuwa.

Link to comment
Share on other sites

Usunąłem nie tylko twoje więc nie rozumiem z czym masz problem. Choć podejrzewam.

Co do słów prawdy to udzielaj się w odpowiednim dziale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.