Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Systemy filtracyjne w naszym akwarium - ankieta


harisimi
 Share


Recommended Posts

harisimi

Jeszcze jedna rzecz mnie intryguje no i proponuje ostatnią z zaplanowanych przeze mnie ankiet. Zapytam Was mianowicie czym filtrujecie swoje baniaki. Podam najpopularniejsze rozwiązania oraz opcje "inny system ", gdzie będą mogły się odznaczyć osoby stosujące inne rozwiązania. Swoją droga miłe by było gdyby napisały co stosują w poście.


Zapraszam do zabawy bo podobnie jak poprzednie ankiety za jakiś czas zrobi się nową ankietę i porównamy w którym kierunku idzie rozwój filtracji w naszych malawkach ;).

  • Dziękuję 3
Link to comment
Share on other sites

harisimi

Zapis wszystkich opcji był po prostu niemożliwy ;-)

Link to comment
Share on other sites

pablojogi

u mnie filtruje biologicznie kubełek HW 303B, przed nim jest 10" korpus narurowy na mechaniczną filtrację, wewnątrz owata, a w akwa dodatkowo cyrkulator jvp 101, piszę tutaj bo w sondażu nie ma takowej pozycji:-)

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Gwoli ścisłości wszystkie wynalazki w dziedzinie filtracji wykraczające poza wskazane dosłownie opcje też mają swój przycisk jest coś takiego jak "inny system".

Link to comment
Share on other sites

DonPempollo

Hybryda

Narurowiec(2x10" 100micronów) jako mechanik/prefiltr z napędem KubełkowymHW304B + aqc2000 20PPI bardziej jako cyrkulator niż mechanik ale spełnia obie funkcje doskonale.


Wybrałem jako inne mimo ze najbardziej pasuje do Kubel+narurowiec. Ale to nie jest to co ja używam, a chodzi o to by ankieta była rzetelna. Mam też dokładną świadomość że wszystkich wariantów nie da się wymienić więc proszę o nie czepianie się :)


IHMO wydaje mi się że do każdej opcji należałoby dodać jeszcze cyrkulator/falownik. Z tego co wyczytuje w dziale ze sprzętem. W akwariach 150cm to standard nie ważne od rodzaju filtracji. Chociaż wiele osób używa również w 120cm. Ale na tym etapie myślę że to zafałszowałoby teraz wynik albo trzeba by zrobić reset ankiety.

Link to comment
Share on other sites

  • Andrzej Głuszyca unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.