Skocz do zawartości

Jaki pokarm?Płatki czy granulat?


GOLUMN

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałeś dobrze, ale za pewne zapomniałeś o Labidochromis Caeruleus jest rybą mięsożerną. Nie ukrywam, że tą rybę jak i C red top Likoma można dodać do ryb wszystkożernych, ale nie można je połączyć z roślinożercami takimi jak Labeotropheus Trewavasae czy L hongi.

Tak więc, proszę wybierz obsadę. A dobierzemy pokarmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsze Twoje Malawi a już zaczynasz kombinować z obsadami. Jak dobrze przeczytałeś całość o żywieniu yellow to za pewne wiesz że młode ryby na pokarmie roślinnym bardzo wolno rosną. To pewnie już wiesz. Jest też napisane

Popularny „yellow” bardzo chętnie spożywa larwy komarów, wodzenie, mysis, solowce, mięso krewetek, małży, kryll, cyklopy. Oczywiście można je karmić także innymi pokarmami dla ryb z grupy mbuna przede wszystkim pokarmami sztucznymi z dużą zawartością spiruliny

A ryby roślinożerne na takim pokarmie "nie pociągną długo".

Nie będę Ciebie przekonywał bo pewnie wiesz dużo a zrobisz jak uważasz za stosowne.

Ps

A tak na marginesie poczytaj forum jest tego bardzo dużo jak karmić yellow i czy można dać tą rybę razem z pyszczakami roślinożernymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też niepotrzebnie tak ostro zareagowałem w poście wyżej, sorry. Nie chce abyś zaraz na początku popełnił jakiś błąd. Co może Ciebie zniechęcić do malawistyki. Przeczytałeś ten artykuł i zrozumiałeś go tak jak zrozumiałeś.

Mam prośbę za nim będziesz wybierał obsadę poczytaj różne źródła. Dowiesz sie ciekawych informacji. Będziesz miał wtedy pogląd na to wszystko. Poczytaj forum jest tu bardzo dużo o obsadach http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html

o żywieniu http://forum.klub-malawi.pl/zywienie-f120.html.

Wybierzesz sobie obsadę, jaka Ciebie interesuje, najlepiej wszystkożerną a zobaczysz, że dobór pokarmów to już będzie pestka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmiłem kiedyś płatkami, ale już przestałem. Przeszedłem na granulki, ponieważ płatki pływają po całym akwarium jak są drobne. Po za tym sam zakup niesie ze sobą tak zwaną 'sieczkę". Granulki toną mi po chwili i spokojnie sobie opadają na dno, jeżeli coś doleci. Reasumując wolę granulat a tym bardziej, że ja karmię pokarmami Naturefood a tam jest tylko granulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.