Jump to content

Jaki pokarm?Płatki czy granulat?


GOLUMN
 Share

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Witaj

Wybierz proszę konkretną obsadę a dopiero będzie można coś wybrać dla rybek. Masz do wyboru ryby roślinożerne jaki i mięsożerne, więc ciężko to ze sobą pogodzić

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wyczytałem są to pyszczaki roślinożerne lub wszystkożerne więc nie powinno być problemu.

Oczywiście oprócz pokarmów suchych będą też mrożone takie jak:kryl,wodzień,solowiec.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Wyczytałeś dobrze, ale za pewne zapomniałeś o Labidochromis Caeruleus jest rybą mięsożerną. Nie ukrywam, że tą rybę jak i C red top Likoma można dodać do ryb wszystkożernych, ale nie można je połączyć z roślinożercami takimi jak Labeotropheus Trewavasae czy L hongi.

Tak więc, proszę wybierz obsadę. A dobierzemy pokarmy

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Jest to pierwsze Twoje Malawi a już zaczynasz kombinować z obsadami. Jak dobrze przeczytałeś całość o żywieniu yellow to za pewne wiesz że młode ryby na pokarmie roślinnym bardzo wolno rosną. To pewnie już wiesz. Jest też napisane

Popularny „yellow” bardzo chętnie spożywa larwy komarów, wodzenie, mysis, solowce, mięso krewetek, małży, kryll, cyklopy. Oczywiście można je karmić także innymi pokarmami dla ryb z grupy mbuna przede wszystkim pokarmami sztucznymi z dużą zawartością spiruliny

A ryby roślinożerne na takim pokarmie "nie pociągną długo".

Nie będę Ciebie przekonywał bo pewnie wiesz dużo a zrobisz jak uważasz za stosowne.

Ps

A tak na marginesie poczytaj forum jest tego bardzo dużo jak karmić yellow i czy można dać tą rybę razem z pyszczakami roślinożernymi.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę żeby wyszło że się wymądrzam bo tak nie jest po prostu bardzo bym chciał mieć tą rybkę w swoim akwarium.

Slawek-meszek nie zrozmu mnie źle.Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Chyba też niepotrzebnie tak ostro zareagowałem w poście wyżej, sorry. Nie chce abyś zaraz na początku popełnił jakiś błąd. Co może Ciebie zniechęcić do malawistyki. Przeczytałeś ten artykuł i zrozumiałeś go tak jak zrozumiałeś.

Mam prośbę za nim będziesz wybierał obsadę poczytaj różne źródła. Dowiesz sie ciekawych informacji. Będziesz miał wtedy pogląd na to wszystko. Poczytaj forum jest tu bardzo dużo o obsadach http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html

o żywieniu http://forum.klub-malawi.pl/zywienie-f120.html.

Wybierzesz sobie obsadę, jaka Ciebie interesuje, najlepiej wszystkożerną a zobaczysz, że dobór pokarmów to już będzie pestka.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Karmiłem kiedyś płatkami, ale już przestałem. Przeszedłem na granulki, ponieważ płatki pływają po całym akwarium jak są drobne. Po za tym sam zakup niesie ze sobą tak zwaną 'sieczkę". Granulki toną mi po chwili i spokojnie sobie opadają na dno, jeżeli coś doleci. Reasumując wolę granulat a tym bardziej, że ja karmię pokarmami Naturefood a tam jest tylko granulat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.