Jump to content

Jak złamać psychikę samca ALFA :)


Michalooo
 Share

Recommended Posts

HEJ,


Od pewnego czasu mam problem z moimi pysiam. Mianowicie zaczęły się chować od jakiegoś czasu, przy czym ich zachowanie raz się poprawiało raz pogarszało. Ostatnim czasem problem znacznie się pogorszył bo rybek nie było widać wcale, przez prawie cały dzień oraz przestały jeść. Z waszą pomocą udało mi się zmienić kilka rzeczy w moim jeziorze, między innymi oświetlenie, ułożenie kamieni, ustabizować troszkę wodę. Sytuacja poprawiła się na tyle, że mogę poobserwować co porabiają pyszczaki :) Oczywiście w momencie każdego mojego ruchu chowają się jak opętane, ale zaraz potem dosłownie patrzą co się dzieje. Staram się nagrywać film z wewnątrz akwarium, jak to wszystko się odbywa :)


Wracając do sprawy, zaobserwowałem że jest jeden taki pysiek, który wszystkie pozostałe teroryzuje, największy najbardziej wybarwiony z wszystkich w akwarium, jest to samiec Labidochromis Mbamba Bay, oprócz tego że goni wszystkie to dość mocno wdaje śie w "bójki" z największym rdzawym, albo np. z drógim pod względem wielkości Mbamba.

Moja obsada jest następująca.:

5 rdzawych

5 Mbamby

6 yellow

2 salosi ( miałem 5 ale z powodu tego że jestem amatorem 3 padły przez mój błąd )

Posiadałem jeszcze 6 Demansonów, ale niestety musiałem je oddać, )


Wszystkie rybki kupiłem jak miały 3-4 cm, rdzawe, saulosi i mbamby to F1 zakupione w TAN-MALU, jeśli to ma jakieś znaczenie .


Teraz zastanawiam się co zrobić, bo wydaję mi się że napięta sytuacja w akwarium jest właśnie przez tego jednego osobnika, nie bardzo chciał bym się pozbywać go bo jest naprawdę piękny:) może mogę wykonać jakieś ruchy żeby go złamać :)

Macie jakieś sposoby na to ??

Link to comment
Share on other sites

Nom w sumie tak :(


Jeszcze nie posklejałem całego filmu natomiast mam jeden kawałek widać na nim kilkukrotnie owego osobnika.


Link to comment
Share on other sites

JemioloSeba

Nie widzę na tym filmiku niczego niepokojącego.Ryby pływają a nawet inkubują jak widać na filmie. Myślę, że tylko czas i Twoja cierpliwość pozwoli im w pełni się wyluzować. Przestań grzebać i szukać przyczyn w akwarium. Ja w moim pierwszym Malawi przez rok walczyłem z płochliwością aż w końcu samo przeszło.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie samiec alfa nie jest tu powodem. Gdyby tak było to on pływałby w najlepsze a reszta uciekałaby w popłochu. Dalej podtrzymuje swoje zdanie które wyraziłem w drugim wątku.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie samiec alfa nie jest tu powodem. Gdyby tak było to on pływałby w najlepsze a reszta uciekałaby w popłochu. Dalej podtrzymuje swoje zdanie które wyraziłem w drugim wątku.


Nom nie pozostaje nic innego jak czekać, póki co woda dobra No2 - 0,025 No3 - 30, kamienie i oświetlenie zredukowane, temperatura zmniejszona. Została kwestia jedzenia nie karmiłem rybek przez 3 dni wcale, wczoraj dostały tabletki przyklejane do szyby, dziś rano troszkę spiruliny, chce dalej zachować system żywienia dwa razy dziennie, ale obciąć o 50% porcje. Poczekamy jakiś czas i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

Michał.Ja tu też nie widzę nic niepokojącego . Też mi ryby inkubowały..Ale mój najmniejszy ruch przy akwarium powodował panikę. Jak w pokoju było ciemno to mogłem przechodzić swobodnie .W dzień czy przy włączonym świetle w pokoju objawy były takie jak pisałem w tamtym temacie. Poradziłem sobie też tak jak pisałem:) Nic więcej nie dodam..próbuj:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.