Konrad-skorpion

gąbki do korpusów - już są :)

Rekomendowane odpowiedzi

Damian780425

Cześć 

Czy te dobre wiadomości z gąbkami do korpusów się potwierdziły.  Potrzebowałbym kilka . Dajcie znać co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakubczyk

Wczoraj pisałem do wodnej krainy i dziś rano dostałem odpowiedź. Trzeba tylko wysmarować do nich maila co potrzebujemy oni wysyłają ile nasza zachcianka będzie kosztowała. Jeśli się zdecydujemy to w ciągu 2 dni roboczych robią i wysyłają. 

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kwiq

Jeśli będą jednoczęściowe (w sensie jedna gąbka per korpus) to ja chętnie wezmę trzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aurban6

To i ja się dołączę, jak będą jednoczęściowe to ja 10 szt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Damian780425

I ja wezmę 10 szt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakubczyk

W środę napisałem do nich co konkretnie potrzeba,  czyli zwymiarowaną gąbke do korpusu 10 cali i cisza nastała. Zero odzewu . Juto się przypomnę. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• halabala
      Pierwsza fota  wymiata bandzior jak nic
    • egon44
      Poczytaj to -    
    • Tomcich
      Cześć wszystkim,  Dzięki za wasze spostrzeżenia chciałbym coś zrobić z ilością ryb, ile powinno być żywej masy na to akwarium? Czy jakiś inny przelicznik? Co do kamieni to uważałem je za dobre schronienie dla ryb. Czy nie są one też pozytywne dla twardości wody jako że są to wapienie? Chyba oprócz nie biotopowego wyglądu źle rybom nie robią  
    • egon44
      Kolega kiedyś wykonywał z stroduru takie tła - Może znajdziesz inspirację  
    • Dobrypan
      Dobra jeszcze raz dzięki za pomoc    
    • AndrzejGłuszyca
      Na dno kładziesz np. spienione PCV 3 mm. na to kamienie i dopiero piasek. W naszym biotopie bez roślin jest to zbędne. Ja nie mam piramid z kamieni  . Mam na spodzie PCV jak pisałem , piasek i dopiero kamienie. Ale zrób jak pisałem wcześniej.
    • Dobrypan
      Dzięki Egon ale mam jeszcze pytanie odnosnie podloza. Czytałem że dola część podłoża powinna być grubsza i przykryta specjalna siatką i dopiero potem ułożyć  kamienie a ma to zapobiec podkopywaniu i przewracaniu się skał. I dopiero po takim przygotowaniu wsypać drobny piach. Tak naprawdę powinno być?  
    • egon44
      Efekt nagłego włączenia/wyłączenia oświetlenia też wpływa na płochliwość ryb. Odkąd posiadam u siebie sterownik świtu i zmierzchu oparty na modułach Led problem z rybami i ich płochliwością się skończył. Sterownik powoduje że światło włącza i wyłącza się stopniowo,co zupełnie nie powoduje ataków paniki u ryb przynajmniej w moim przypadku.
    • AndrzejGłuszyca
      Masz jedną czy dwie świetlówki? Od lat używam takiego  oświetlenia i zawsze jedna świetlówkę ( Power Glo Hagen) Sam wyżej sobie odpowiedziałeś , że nawet stara świetlówka  nie powoduje ich opisanego zachowania. Zmień póki  co świetlówkę lub zrób oświetlenie ledowe. Jak da oczekiwany efekt to super..jak nie  to w takim przypadku trudno jednoznacznie coś doradzić.
    • Xime
      Witam ponownie, Kolejne miesiące hodowli i kolejne rozterki... Tym razem zauważyłem, że dziwne zachowanie moich ryb jest uwarunkowane jednak oświetleniem podstawowym (power glo T5 24w - świeci 11:00-23:00 codziennie). Co się dzieje po załączeniu światła ? Po około pół godziny, samiec beta Msobo zajmuje ponad pół akwarium i przegania wszystkie samice na tylko jedną stronę akwarium. Siedzą tam sobie na głowach wszystkie razem z alfą - który ich obecność ogólnie na swoim terenie toleruje i przegoni jedną raz na jakiś czas dla zasady. Efekt wizualny oczywiscie marny. Samice ewidnetnie wyglądaja na zestresowane - płyną w miejscu można powiedzieć w słupku, a ich barwy też pozostawiają wiele do życzenia. Początkowo myślalem, że to może wpływ parametrów wody - ale nie, bo wszystkie są bez zarzutów.
      Ostatnie co mi pozostało w tej sytuacji zrobić, to nie włączać po prostu światła. "Eureka" efekt - naturale zachowanie w calym zbiorniku - ryby plywają po calym akwa i robią to co zwykle powinny, kopią dołki, skubia glony etc. Żeby nie było zbyt kolorowo, to bez oświetlenia sztucznego są dużo bardziej płochliwe na nagłe podchodzenie do akwarium i dużo poźniej po przestraszeniu wychodza. O wpływie zbyt mocnego óswietlenia na agresje ryb czytałem w sieci kilkukrotnie, aczkolwiek tutaj wszystko było ok do pewnego czasu. Dodam że ostre nawet swiatło słoneczne nie burzy ich naturalnego rytmu - a nawet przepalona ponad roczna świetlowka, która już daje efekt doslownie półmroku działa tak samo jak nowiutka.
      Co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji, aby odwrocić ten proces ? Nie świecic X dni z nadzieją, że im się coś odmieni ? Czy już tylko zmiana oświetlenia pozostaje np. na ledy może ?
  • Tematy

• Grafiki