Skocz do zawartości

malawi i tanganika


bucik1577

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu mieszać biotopów, co prawda woda w Tanganice jest podobna do tej z Malawi, ale Tropheusy są po pierwsze za duże, tak jak napisał krzysiutoja, a po drugie zachowania godowe i terytrialne tych ryb są odmienne co mogłoby prowadzić do nieporozumień między nimi, a co za tym idzie, agresji i prawdopodobnie do wzajemnego wybijania. Masz fajny zbiornik na jednogatunkowe "demasonarium", trzymaj się tych ryb, a ich zachowania na pewno wynagrodzą Ci tęsknotę do Tropheusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , trzeba przyznać że żywieniowo dobrze dobrałeś ryby.

Tropheusy to ryby do zbiorników od 400 l, są to problemowe gatunki.

Matik nie musi być tak jak napisałeś, te ryby nie będą wybijać współmieszkańców. Specjalnie dla Ciebie odnalazłem wiekowe zdjęcie z hurtowni kiedy to brakowało miejsca, zerknij.:D

post-12774-14695720587332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem poczatkujacy w tej grupie i moze wszystkiego jeszcze nie wiem, ale...

Ja osobiście mam lekka mieszanke malawi z tanganika. Zadne ryby sie nie wybijaja itp. Fakt faktem nie znam zachowania tego konkretnego gatunku i w tym temacie lepiej jak wypowie sie ktos kto go ma, natomiast moim skromnym zdaniem, podkreślam skromnym, to gdyby kolega zmniejszyl ilość pierwszego gatunku i zakupił ten drugi gatunek, tylko nie 10 sztuk, to uwazam że nic by się nie stało. Jedza podobnie wiec to nie problem. A gdyby rybek bylo mniej, to podczas tarla tez nie wchodzily by sobie w drogę. Podkreslam natomiast ze nie znam obyczajow tego konkretnego gatunku, wiec odsyłam do posiadaczy bądź do lektury.

Jezeli sie myle to poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żółtego tropheusa to nie mieszając biotopów zapodaj naszego tropheosa chilumba samiec piękny niebieskawo-pomarańczowy(czerwony) i ma przepiękne żółte samice. Żywieniowo idealny wręcz do demasoni jak i temperamentem. Nie mieszasz biotopów, a masz w zamian przepięknie skomponowany zbiornik z rybami z jeziora malawi.

Jednak to forum ryb z jeziora malawi i nikt tu nie pomoże Ci z dobieraniem obsady z przeróżnych biotopów i to czy one się rozmnażają czy nie czy razem zgodnie pływają czy nie, po prostu nie uzyskasz odpowiedzi tak pakując tange do malawi ;-).

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.