Jump to content

500l co sadzicie?


Syriusz76
 Share

Recommended Posts

Witam. Co sadzicie o tej obsadzie do 500l ?


Metriaclima Estherae OB

Aulonocara fire fish

Aulonocara baenschi benga

Cynotilapia Afra Cobue

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że łączenie spokojnych Aulonocar z dosyć żywiołowymi przedstawicielami Mbuna to niezbyt dobry pomysł, do tego Fire Fish to sztuczny twór więc jest dosyć nieobliczalną rybą, no i dieta - Aulonocara to ryba typowo mięsożerna, Cobue i Estherae to wszystkożercy i dobrze byłoby im podawać jakieś roślinne pokarmy... Na Twoim miejscu przemyślałbym jeszcze sprawę ;) Polecam lekturę tego artykułu : http://forum.klub-malawi.pl/artykul-wybor-obsady-non-mbuna-akwarium-t21020.html?&highlight=propozycja+obsady , oraz tego wątku : http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html?&highlight=propozycja+obsady , może się przyda ;)

Link to comment
Share on other sites

aulonocary są za delikatne do mbuniaków, ani się nie wybarwią, będą się caly czas chować a i tak po pewnym czasie zostaną przez mbuniaki zamęczone.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1
aulonocary są za delikatne do mbuniaków, ani się nie wybarwią, będą się caly czas chować a i tak po pewnym czasie zostaną przez mbuniaki zamęczone.


Nie przesadzajmy z tą łagodnością aulonek. W niektórych baniakach Aulonka jest samcem alfa i rządzi większością mbuny.


Wielkim minusem tej obsady to brak zimnych kolorów. Wszystko jest żółto-czerwone (jedynie są drobne przebłyski niebieskiego).

Link to comment
Share on other sites

Marcin wtedy gdy tymi aulonorkami są stuczne twory takie jak OterPointy,CapeMclear, firefische i inne podróby i to też w towarzystwie takich mbuniaków jak L. caeruleus czy I. sprengerae.

Już to widzę jak aulona daje sobie radę z melano czy afrą czy dużym i mocnym redzikiem.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

Jarek ja w tym wypadku nie mówię o swojej obsadzie. Jacobfreibergi potrafią być dość agresywne. Nie wiem tak naprawdę, które są hodowlaną krzyżówką a które są naturalne. Jest tyle różnych nazw handlowych i trudno się nie raz w nich połapać. Wiem, że moje Aulonki są na pewno hodowlaną krzyżówką.


Odchodzimy jednak już troszeczkę od tematu z naszymi wywodami.

Podsumowując: zaproponowana obsada nie jest zbyt udana.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
ulonocary są za delikatne do mbuniaków, ani się nie wybarwią, będą się caly czas chować a i tak po pewnym czasie zostaną przez mbuniaki zamęczone.

Jakoś tego nie widziałem przez ponad rok. Aulonocara Otter Point bardzo dobrze dawała sobie radę z rybami z gatunku mbuna. Powiem więcej zaczęła rządzić w zbiorniku ale nie tykał samca M msobo Magunaga.


Wracając do temamtu kolego chcesz mieć Aulonocary to zastanów się nad rybami z gatunku non mbuna. Do tych aulon możesz dać S fryeri, Protomelas Taeniolatus Boadzulu. Powiedz jakie masz wymiary zbiornika to ewentualnie dobrać można jeszcze coś.

Link to comment
Share on other sites

Aulonocara Otter Point bardzo dobrze dawała sobie radę z rybami z gatunku mbuna. Powiem więcej zaczęła rządzić w zbiorniku ale nie tykał samca M msobo Magunaga.Bo to krzyżówka czegoś z czymś, a nie naturalna zwykła spokojna aulona.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
Bo to krzyżówka czegoś z czymś, a nie naturalna zwykła spokojna aulona.

Jeżeli Otter Point jest krzyżówką to nie mam nic do powiedzenia. Nic tylko przyklasnąć, bravo. A może pomyliło się z FF czy Red Rubi. Nie długo usłyszę stwierdzenie, że wszystkie Aulonocary to krzyżówki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.