Skocz do zawartości

Martwica płetw czy urazy mechaniczne ?


Guban88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wróciłem dziś z pracy i jedna z perlmuttów ledwo co nad dnem się bujała. Podglądam bliżej a ona blada na jednym boku ma czarną plamę i z płetw wystają tak jak by ości i połowa płetw z każdej prawie nie ma. Czy to może być martwica czy eliminacja dominującego samca ? Na razie ją odłowiłem w kotnik i nawet nie miała siły uciekać od siatki bo nie wiem co z nią.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że choroba , ale po chwili mówię przecież ja nie mam zredukowanej obsady perlmuttów bo mam je rok dopiero rok a samemu ciężko stwierdzić czy to samiec czy samica. Dlatego ta pozytywna myśl to że samiec alfa chciał już się pozbyć drugiego samca , a pobita to jest jedna z tych większych perlmuttów u mnie w akwa.Bo na pewno to jest lepsze niż jakieś choróbsko w akwa. Na razie kotnik zobaczę jak , czy i sam będzie wyglądał proces odrostu tych ubytków na płetwach.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiliście ;) Druga sprawa że ona nie ma sił się poruszać w tym kotniku i pływa do góry płetwami heheh. Musiała rybcia mocno dostać , ale może powinienem ją zostawić w tym akwa i niech się dzieje co chce. Wiem może brzmi to brutalnie ale tak może mi się wyklaruje obsada ? Co mówicie ?




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11tudz4.jpg


Nie widać za wiele bo tel robione ale można zobaczyć jak wygląda ogonowa płetwa lekki zarys widać bardzo mała i grzbietowa to samo. A tamte dwa chyba samce pływają z gracją po awka szukając nowych wyzwań hehe :D


Głównie leży w tej pozycji , ledwo co dysze :


241sark.jpg




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja samica Red Red`a dostała taki wpierdziel, że nie miała ani płetwy ogonowej ani brzusznych. Wyglądała jak ryba inwalida. Byłem pewien, że padnie ale ukryła się dobrze i wykurowała. Płetwy odrosły i ryba wróciła do pełni zdrowia. Życzę Ci tego samego ale skoro miałeś redukować to natura zrobiła to sama :) Pamiętaj jednak, że nie tylko samce mogą się tak pobić. U mnie najczęściej biły się samice Red Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to nieźle , może to i samica ale ja bym obstawiał bardziej samca. A dlatego że jest to jedna z tych dużych perlmuttów u mnie w akwa. Pozostałe te małe perlmutty mają czarne pasy takie soczyste czarne ,a ta była inna takie wyblakłe czarne pasy czasem z takimi jaśniutkimi pasami no i miała więcej atrap od tych małych. Te małe już inkubowały a ta nie. Nie wiem może się mylę co do tego czy to samiec czy samica ale po tym co w tym poście napisałem wnioskuję że to samiec i że dostał od dominata. Zauważyłem u drugiego perlmutta czarną plamkę na boku ale płetwy nie ruszone. Ten od samego początku prawie że kolorki typowego samca żółta płetwa grzbietowa ogonowa ładny lśniący perłowy kolor. Może zaszło coś miedzy nimi jeden się wkurzył i oprawił go na maxa. No chciałbym redukcję na max 2+4 ale przypuszczam że prędzej czy później i tak zostanie jeden. One mają prawie rok u mnie i już taka agresja wewnątrz gatunkowa to pewnie później będzie jeszcze więcej. Mają skubane charakterek :D





[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.