Jump to content

Czy KM nie ma innych propozycji do 112l niż P.saulosi i I.sprengerae?

tom77
 Share

Recommended Posts

Jest jeszcze kilka gatunków z którymi można zaczynać w 112l. Natomiast popularny saulosi ma nad nimi taką przewagę, że jest relatywnie "spokojny" i ładne są zarówno samce jak i samice, co dla większości "początkujących jest zazwyczaj najważniejsze.

• Dziękuję 1

No dobrze, a co z taką rybą jak Labidochromis Perlmutt? Co prawda jest porywczy, ale z tego co czytam o Saulosi, też barankami nie są (w dużej przewadze głosów to raczej one są agresorami w wielu zestawieniach). Jest niewielkim przedstawicielem gatunku Labidochromis, osiąga 10 cm, podobnie jak Sprengerae, który jest polecany do 112L (ja wiem, to spokojniejszy gatunek) i może nie jest aż tak ładny (choć to kwestia gustu), ale niewątpliwie bardzo urokliwy...

harisimi

Też myślałem nad tym gatunkiem, jednak opinie na ten temat były negatywne, ich posiadacze twierdzili że to za mocny gatunek. Moje doświadczenia z Labidochromisami samotnikami do których należy ten gatunek wskazują, ze do dżentemenów na pewno nie należą.

Ok, a co z innym Iodotropheusem w postaci Stuartgranti? Albo Labidochromis sp. Zebra Eastern lub Labidochromis textilis (jeśli w ogóle można go dostać bo tu podpierałem się bazą ryb na podstawie temperamentu i wilekości ;))

Labidochromis sp. Zebra Eastern lub Labidochromis textilis

Hmm, a skąd takie ryby dostać to raz , a dwa kto miał je żeby podzielić się doświadczeniami z nimi związanymi bo to że małą nie znaczy agresywna ;-) ?

Dlatego napisałem, że jeśli w ogóle można dostać ;) w takim razie tylko Stuartgranti z poprzedniego postu zostają... Nie żebym był przeciwnikiem Saulosi bo nawet żałuję, że się nie zdecydowałem, byłoby więcej możliwości obsady, ale my tu nie o tym... Po prostu wziąłem pod uwagę wszystkie małe możliwości zamieszczone w naszej bazie ryb, jeśli odpadają to rzeczywiście zostaje tylko małe Saulosi i spokojne Sprengerae...

Perlmutty w układzie 1+4 na upartego (jak wszystkie w 112 ;)) jeszcze można spróbować ale czy to by zachwyciło początkującego, tak aby "zachorował" i kupił większe akwa. - wątpię. Dla mnie 112l to minimum na start, nie na wieloletnią przygodę.

• Dziękuję 1

Dla mnie 112l to minimum na start, nie na wieloletnią przygodę.

No tak, ale nikt tu nie mówi o szczegółach takich jak start przygody, czy długoletnie hodowanie, tylko o tym jakie są do takiego zbiornika propozycja, a na jak długo to już sprawa drugorzędna ;) Co do Perlmuttów - zgoda :)

• timi-akwaria.pro pinned this topic
  • Andrzej Głuszyca unpinned and pinned this topic