Skocz do zawartości

aulonocara w 240l


bigb

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam wątek sprzed wielu lat (o minimalym zbiorniku dla małych Aulonocar).

Był to bardzo ciekawy materiał do przemyśleń (rzeczowa, merytoryczna wymiana poglądów między MateuszemT a Harisimi). Załączenie linku do tamtego wątku (nie mogę go niestety teraz znaleźć:() byłoby dobrym wstępem do tego wątku.

-- dołączony post:

PS. Dodam, że w przywołanej dyskusji obecny Prezes był liberałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poza treścią, lubię "sonetowy" styl Kolegi milca.

Zanim przeczytam, muszę dodać (nieskażone lekturą) swoje trzy grosze.

Zaznaczam, że moje spojrzenie nie jest również skażone posiadaniem Aulonocar:D


Uważam, że nie są problemem małe Aulonocary w akwarium 120cm (IMHO jednogatunkowo może być). Problemem jest to, że możemy zostać z jedną ładną rybą w zbiorniku. Samice brzydulki są chyba powodem zmniejszania się popularności "pawi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o jednogatunkowe akwarium mi chodzi.

Śledziowatość samic nie przeszkadza mi,aktualnie mam rdzawe i perłowe,ich samice mega kolorowe nie są.Zastanawia mnie też wielkość ryb w tej chwili moje samce rdzawy i perłowy maja ok 12cm i są dosyć agresywne w stosunku do samic.

Czytając poprzednie dyskusje i artykuły myślę,że 2-5 może się udać choc bardziej możliwe 1-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrącę swoje 3 grosze jako posiadacz aktualnie i w przeszłosci sporej gromadki aulonków. Nie widze zadnych p/wskazan zeby w 240 trzymac aulony .co do ilosci i ukladu trudno powiedziec jaki bedzie najlepszy . Przy samych samcach bez samic wieksza szansa na utrzymanie kolorowych kilku samcow, ale i przy samicach czasem tez jest taka mozliwosc jednak wydaje mi sie ze musi byc lekkie przerybienie(jakze nielubiane tutaj) ale nie musi . Probuj.

Wracajac jeszcze raz do meritum watku - jestem na tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do wniosku, że się da i można, ale czy to będzie ładne? O gustach się podobno nie dyskutuje, ale nie dociera do mnie ta wizja jakoś. Co kto lubi, wolny kraj.


skoro o gustach się nie dyskutuje to po co ten głos krytyki ? Bo przecież Twoja wypowiedź w gruncie rzeczy nim jest. Powinniśmy zakończyć stwierdzeniem że można . Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

bumerang wrócił, od pewnego czasu mam wiecej czasu dla akwarium i ryb.

Mam okazję kupić Aulonocara Stuartgranti Steveni HONGI według poniższego linka w 240 litrach da radę:

http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/opisy-gatunkow/69-aulonocara-stuartgranti.html

Teraz tylko sie zastanawiam czy ta konkretna auloncara nie jest za wielka do 240l i czy nie pomyslec o aulonocarze hueseri.

Zastanawiam się nad układem 2+5 lub 3+5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.